Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Niewiele gmin wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim może poszczycić się tak bogatym życiem kulturalnym, jak gmina Lubicz. 
Największymi gminnymi imprezami są marcowe Gminne Święto Kobiet, na które wójt zaprasza prawie 1000 pań i sierpniowe plenerowe Lubickie Lato ściągające publiczność liczoną w tysiącach.
Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych jest napięty, obejmując rocznie ponad 100 wydarzeń. Przy ich organizacji władze gminy czasami pełnią rolę koordynatora, doceniając aktywność społeczności lokalnych i grup społecznych. To m.in. sołectwa, które mogą pochwalić się popularnymi cyklicznymi imprezami, jak np. Młynieckie Tradycje czy Zjazd Pojazdów Zabytkowych, seniorzy zrzeszeni w klubach i chórach oraz stowarzyszenia działające na rzecz integracji mieszkańców (np. w Brzezinku, Krobi czy Złotorii). 
Gmina Lubicz prowadzi też kilkanaście świetlic środowiskowych, finansując warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, umożliwiając w ten sposób ciekawe spędzanie wolnego czasu. 
Interesujące propozycje, spotkania z pisarzami i zajęcia oferuje także biblioteka publiczna oraz jej filie. Nasza książnica często wychodzi poza standardowe działania, ale nigdy nie zapomina o tym, jaka jest jej rola.
 

Banery

Stopka