Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wójt nagrodził młodych sportowców

  Wójt nagrodził młodych sportowców

  2019.01.03

  Na tradycyjnym spotkaniu świąteczno-noworocznym wójt Marek Nicewicz nagrodził 37 utalentowanych młodych sportowców z naszej gminy, zdobywców medali w zawodach wysokiej rangi.

 • Czad i ogień - obudź czujność!

  Czad i ogień - obudź czujność!

  2018.12.28

  W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zamieszczamy komunikat prezesa Krajowej Izby Kominiarzy skierowany do właścicieli i zarządców budynków.

 • Uwaga! Zmiana terminów odbioru odpadów

  Uwaga! Zmiana terminów odbioru odpadów

  2018.12.21

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. w Toruniu informuje, że ze względu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zmianie ulegną terminy odbioru zmieszanych odpadów komunalnych.

 • Bioodpady odbierzemy z całej gminy

  Bioodpady odbierzemy z całej gminy

  2018.12.20

  W przyszłym roku rozszerzamy odbiór odpadów ulegających biodegradacji. Bioodpady będą zabierane od 15 kwietnia do 15 listopada. Prosimy zapoznać się ze szczegółami. Publikujemy też harmonogram wywozu odpadów segregowanych w 2019 r.

 • Pierwsze spotkanie wójta Marka Nicewicza i zastępcy Wojciecha Rakowieckiego z sołtysami

  Pierwsze spotkanie wójta z sołtysami

  2018.12.18

  Rozmawiano m.in. o przyszłorocznych zebraniach wiejskich, zanieczyszczeniu powietrza czy wywozie odpadów. Sołtysi zgłosili wójtowi kilkadziesiąt wniosków, dotyczących głównie chodników, dróg i lamp. Nie zabrakło też życzeń i opłatka.

 • Uwaga! Nowe zasady segregacji odpadów

  Uwaga! Nowe zasady segregacji odpadów

  2018.12.18

  Od stycznia 2019 r. sortujemy śmieci bardziej dokładnie. Nowe zasady wprowadził rozporządzeniem minister środowiska. Jakie one są? Wyjaśniamy.

 • Do właścicieli działek powyżej 0,35 arów

  Nowe obowiązki dla gminy i właścicieli nieruchomości

  2018.12.14

  Prawo wodne nakłada na właścicieli nieruchomości powyżej 3500 m2 obowiązek uiszczenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji, czyli magazynowania wody w gruncie.

 • Rekordowe zainteresowanie spotkaniem „Czystym powietrzem”

  Rekordowe zainteresowanie „Czystym powietrzem”

  2018.12.13

  Prawie 200 osób przyszło na spotkanie poświęcone programowi "Czyste powietrze".  Dbanie o środowisko to dbanie o nasze zdrowie. Dlatego gmina Lubicz uruchamia adres mailowy: stop.smog@lubicz.pl, pod który prosimy zgłaszać przypadki zachowań wpływających na zanieczyszczenie otoczenia, np. spalanie śmieci. 

 • Podpisanie umowy na wywóz śmieci

  Nie będzie podwyżki za śmieci

  2018.12.10

  W przyszłym roku wywozem odpadów z naszej gminy zajmie się ponownie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu. 10 grudnia została podpisana umowa w tej sprawie.

 • Razem oddali już ponad 100 litrów krwi

  Razem oddali już ponad 100 litrów krwi

  2018.12.10

  Mieszkańcy naszej gminy Dariusz Kamiński, Radosław Karolewski i Daniel Kodzis regularnie ratują życie innym. W tym roku otrzymali medale Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu.

Stronicowanie

Banery

Stopka