Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wójt Marek Nicewicz tuż po zaprzysiężeniu

  Pierwsza sesja nowych władz już za nami

  2018.11.19

  - Sprawowanie funkcji wójta gminy Lubicz jest dla mnie ogromnym zaszczytem i obowiązkiem – mówił wójt Marek Nicewicz tuż po złożeniu ślubowania. – Świadomy tej odpowiedzialności zrobię wszystko, aby zrealizować program wyborczy.

 • Marek Olszewski starostą toruńskim. Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

  Marek Olszewski starostą toruńskim

  2018.11.19

  Marek Olszewski - dotychczasowy, długoletni wójt gminy Lubicz został starostą toruńskim! Nowemu staroście serdeczne gratulujemy w imieniu obecnego wójta Marka Nicewicza, zastępcy wójta Wojciecha Rakowieckiego i sekretarz Teresy Gryciuk, a także pracowników Urzędu Gminy Lubicz.

 • Dla niesamodzielnych mieszkańców z naszej gminy

  Dla niesamodzielnych mieszkańców naszej gminy

  2018.11.15

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu rozpoczyna nabór do projektu Klub Wsparcia Seniora, który będzie realizowany w świetlicy przy ul. Bocznej w Lubiczu Górnym. W ramach projektu oprócz różnorodnych warsztatów i zajęć zapewniamy również transport i jeden posiłek dziennie.

 • „Spotkania z pasją” wskazówką dla młodzieży

  „Spotkania z pasją” wskazówką dla młodzieży

  2018.11.14

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu zaprosił do naszych szkół idoli młodzieży - sportowców, muzyków i tancerzy. To były wyjątkowe spotkania z ludźmi, dla których hobby stało się sensem życia.

 • Gronowo. Uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

  To były wyjątkowe lekcje o Polsce

  2018.11.13

  - Być Polakiem to wielka rzecz i wiem, że wy, też to wiecie – mówił wójt Marek Olszewski w Szkole Podstawowej w Gronowie. Setną rocznicę niepodległości świętowaliśmy też w Grębocinie, gdzie w uroczystościach, poza obecnym wójtem, wzięli udział także wójt elekt – Marek Nicewicz oraz radni ustępującej i nowej kadencji.

 • Złote gody Państwa Fritzkowskich

  Poznali się w Nowym na balkonie

  2018.11.08

  Ona przyjechała do kuzynki, on był tam w gościnie. Za trzy miesiące wzięli ślub. Od prawie 40 lat mieszkają w Grębocinie. 7 listopada Teresa i Henryk Fritzkowscy w lubickim USC świętowali złote gody.

 • Świetlica w Lubiczu Górnym będzie służyła także seniorom

  Świetlica w Lubiczu Górnym będzie służyła także seniorom

  2018.10.31

  W styczniu w świetlicy w Lubiczu Górnym ruszy Klub Wsparcia Seniora. Świetlica została kompleksowo wyremontowana i częściowo również wyposażona.

 • Kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2018/2019

  Kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2018/2019

  2018.10.30

  Zamieszczamy plany polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Młodnik” Złotoria oraz Wojskowego Koła Łowieckiego nr 235 „OSA” w Toruniu.

 • Jubileusze małżeńskie państwa Weiss, Wołyniec i Zmuda Trzebiatowskich

  Od pół wieku idą razem przez życie

  2018.10.29

  Złote gody obchodzili Krystyna i Juliusz Weiss ze Złotorii oraz Irena i Ireneusz Wołyniec, a także Eugenia i Henryk Zmuda Trzebiatowscy z Lubicza Dolnego. Przy okazji jubileuszu małżeństwa zdradziły nam kilka faktów ze swojego życia.

 • Ich działka jest wizytówką naszej gminy

  Ich działki są wizytówką naszej gminy

  2018.10.29

  - Bardzo miło widzieć mi osoby, które dbają o wizerunek tej gminy – mówił wójt Marek Olszewski podczas podsumowania konkursu „Piękna Zagroda 2018”. Zwyciężyli Anna i Wojciech Nocny oraz Aleksandra i Zdzisław Hernoga z Grębocina.

Stronicowanie

Banery

Stopka