Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wyniki wyborów z 21 października 2018

  Wyniki wyborów z 21 października 2018

  2018.10.23

  W wyborach samorządowych w naszej gminie mieszkańcy na wójta wybrali Marka Nicewicza z Krobi. Podajemy także skład nowej Rady Gminy Lubicz.

 • Podsumowanie kadencji 2014-2018

  Podsumowanie kadencji 2014-2018

  2018.10.18

  Ile pieniędzy gmina Lubicz pozyskała z Unii w ciągu ostatnich czterech lat? Ile wydała na inwestycje? Ile dołożyła do oświaty? Ile i na co dotacji udzieliła mieszkańcom? Przygotowaliśmy dla Państwa film podsumowujący wybrane zagadnienia z minionej kadencji.

 • Ostatni w tej kadencji „Goniec gminny”

  Ostatni w tej kadencji „Goniec gminny”

  2018.10.16

  A w nim m.in. duży wywiad z wójtem Markiem Olszewskim, który po prawie 27 latach zdecydował, że w najbliższych wyborach nie będzie starał się o reelekcję.

 • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

  2018.10.16

  Przypominamy, że na terenie gminy Lubicz działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Lubiczu Górnym przy ul. Promowej - wjazd od Nowej Wsi (oznakowany).

 • Oświata zawsze była naszym priorytetem

  Oświata zawsze była naszym priorytetem

  2018.10.15

  - To właśnie szkoły jednoczą środowiska - mówiła przewodnicząca Hanna Anzel na Gminnym Dniu Edukacji Narodowej. – Nauczyciel to jest wyjątkowy zawód – podkreślał wójt Marek Olszewski.

 • Mamy kolejne środki unijne!

  Mamy kolejne środki unijne!

  2018.10.12

  Urząd Marszałkowski poinformował na swojej stronie, że znaleźliśmy się na liście wniosków skierowanych do dofinansowania w ramach dotacji na budowę dróg.

 • Pojemniki będą myte w Grębocinie

  Uwaga! Mycie pojemników na śmieci

  2018.10.11

  13 i 20 października toruńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o wykona dla gminy usługę mycia pojemników na bioodpady w Grębocinie. Z kolei w kolejnych dniach zostaną umyte pojemniki na odpady zmieszane w Lubiczu Górnym, Dolnym i Krobi, a także w Grębocinie.

 • Seniorze, ruch to zdrowie

  Seniorze, ruch to zdrowie

  2018.10.11

  "Aktywność w wieku senioralnym" - za nami już kolejna konferencja nawiązująca do potrzeb najstarszych mieszkańców gminy.

 • Zajęcia w świetlicach w nowych godzinach [październik - grudzień]

  Zajęcia w świetlicach w nowych godzinach [październik - grudzień]

  2018.10.09

  Warsztaty kreatywne, gry i zabawy sportowe, spotkania z psychologiem. W świetlicach i szkołach odbywają się bezpłatne dla mieszkańców zajęcia w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi. Zachęcamy do udziału.

 • Sezon kolarski zakończyli w Lubiczu Górnym

  Sezon kolarski zakończyli w Lubiczu Górnym

  2018.10.09

  Jedenasty już raz na ulice Lubicza Górnego wyjechali kolarze w Integracyjnym Kryterium Asów oraz Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Stronicowanie

Banery

Stopka