Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wyjazdowe warsztaty lepienia w glinie

  Wyjazdowe warsztaty lepienia w glinie

  2018.10.08

  Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO w Złotorii wraz z gminą zapraszają mieszkańców do udziału w warsztatach z ceramiki, realizowanych w ramach projektu „Pokoleniowy tandem”.  

 • Informacja dla mieszkańców Grębocina w sprawie rozbudowy sieci gazowej

  Rozbudowa sieci gazowej w Grębocinie

  2018.10.01

  W odpowiedzi na kolejny już monit Urzędu Gminy - z lipca br. w sprawie przyśpieszenia prac nad budową sieci gazowej w Grębocinie, Pomorska Spółka Gazownictwa z Bydgoszczy przesłała nam pismo, w którym informuje, że projektowanie budowy sieci gazowej w Grębocinie jest na ukończeniu, a pozwolenie na budowę powinno być wydane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu  do końca br.

 • Prawie 600 tys. dla gminy Lubicz

  Prawie 600 tys. dla gminy Lubicz

  2018.09.28

  Mamy kolejne pieniądze unijne! Dziś w Urzędzie Marszałkowskim wójt Marek Olszewski odebrał dwie umowy na dofinansowanie lubickich projektów. Uznanie komisji konkursowych zdobyły: zapowiadana kontynuacja Klubu Wsparcia Seniora oraz projekt dla szkół „Mali odkrywcy”.

 • Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

  Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

  2018.09.27

  Informujemy, że od 6 października 2018 r. w sklepach na terenie naszej gminy w godz. 23.00-6.00 został wprowadzony zakaz sprzedaży napojów alkoholowych. Uchwałę w tej sprawie o nr L/661/2018 podjęła Rady Gminy Lubicz dnia 7 września 2018 r. po zasięgnięciu opinii mieszkańców podczas zebrań wiejskich.

 • Zadbaj o powietrze. Jest na to dofinansowanie

  Zadbaj o powietrze. Jest na to dofinansowanie

  2018.09.26

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze”. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacją. 

 • Zapraszamy do lektury wrześniowego „Gońca”

  Zapraszamy do lektury wrześniowego „Gońca”

  2018.09.25

  W najnowszym numerze piszemy m.in. o remontach dróg i termomodernizacji czterech szkół gminnych. Przeczytacie też wywiad z Hanną Anzel, przewodniczącą kończącej kadencję Rady Gminy Lubicz.

 • Szkoła w Lubiczu Dolnym

  To nie jest zwykły remont

  2018.09.25

  Wymiana okien, oświetlenia, dachów, kotłowni, ocieplenie i pomalowanie budynków… W gminie Lubicz trwa kompleksowa termomodernizacja kilku szkół. Wartość dofinansowania to 6 mln zł, a cały koszt inwestycji to 8,5 mln zł.

 • Wyprawka dla trzylatka. Od biblioteki!

  Wyprawka dla trzylatka. Od biblioteki!

  2018.09.25

  Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji, w tym lubicką.

 • Sołtysi podziękowali władzom gminy

  Sołtysi podziękowali władzom gminy

  2018.09.24

  To było ostatnie w tej kadencji spotkanie władz gminy Lubicz z sołtysami. Zanim więc rozpoczęto rozmowę o bieżących sprawach gminy, sołtysi podziękowali za cztery lata współpracy wójtowi Markowi Olszewskiemu, przewodniczącej Hannie Anzel i sekretarz Teresie Gryciuk.

 • Ogłoszenie o przetargach

  Nowe przetargi. Oba dotyczą Krobi

  2018.09.21

  Wójt gminy Lubicz ogłasza dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości w Krobi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, które znajdują się tutaj.

Stronicowanie

Banery

Stopka