Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Lekcja historii pod dębem

  Lekcja historii pod dębem

  2018.09.19

  - Dziękuję dzieciom i nauczycielom za tę wyjątkową lekcję historii – mówiła Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz podczas uroczystości wkopania „Dębu Niepodległości” przy Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym.

 • Wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka

  Wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka

  2018.09.18

  Po wakacjach wznawiamy wyjazdy na basen Szpitala nr 1 w Ciechocinku. Zapisy od 21 września pod nr tel. 56 62 12 139 lub 138.

 • Szkoła w Młyńcu otwarta po termomodernizacji

  Szkoła w Młyńcu otwarta po termomodernizacji

  2018.09.17

  Milion zł kosztował gminę gruntowny remont małej szkoły w Młyńcu Pierwszym. Placówkę w nowej odsłonie mieszkańcom i gościom zaprezentowano 14 września.

 • Wójt Marek Olszewski prezentuje dyplom i statuetkę

  Gmina Lubicz ponownie wyróżniona!

  2018.09.17

  Gmina Lubicz otrzymała nagrodę w kategorii „samorząd rozwijający ekonomię społeczną”. Wójt Marek Olszewski otrzymał ją podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu.

 • "Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze

  Nasza "Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze

  2018.09.17

  Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” w Lubiczu Dolnym  została laureatem XVIII edycji ogólnopolskiego prestiżowego konkursu „Sposób na Sukces”. - „Lubiczanka” to jedno z najlepszych przedsięwzięć w najnowszej historii tej gminy – uważa wójt Marek Olszewski. 

 • Uwaga! Ważne dla rolników

  Uwaga! Ważne dla rolników

  2018.09.17

  Wójt Lubicza zawnioskował do wojewody o powołanie komisji do oszacowania zakresu suszy w gminie. Dzięki temu nasi rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy oferowanej przez państwo.  Nabór wniosków o jej udzielenie, biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły 14 września. 

 • Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne. Fot. Łukasz Piecyk

  Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne!

  2018.09.12

  Wójt Marek Olszewski podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie budowy świetlicy w Młyńcu Drugim i kanalizacji w tzw. aglomeracji lubickiej.

 • Seminarium historyczne, występ barytona i warsztaty malarskie

  Wyjazdy na warsztaty malarskie

  2018.09.10

  Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO ze Złotorii oraz wójt gminy Lubicz zapraszają chętnych do wspólnego spędzenia czasu podczas warsztatów malarskich w Skłudzewie pod okiem profesjonalistów. Zapiszcie się.

 • My również czytaliśmy Żeromskiego

  My również czytaliśmy Żeromskiego

  2018.09.10

  "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Gminna biblioteka kolejny raz włączyła się w tę wyjątkową akcję i jak zawsze zgromadziła liczne grono chętnych, zarówno do czytania, jak i słuchania polskiej literatury.

 • Rozmowy o pieniądzach unijnych

  Rozmowy o pieniądzach unijnych

  2018.09.10

  6 września w Krobi w świetlicy przy ulicy Olimpijskiej gościliśmy członków zarządów i pracowników biur Lokalnych Grup Działania z całego województwa. 

Stronicowanie

Banery

Stopka