Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Budowa kanalizacji w Złotorii. Gdzie i jak można się podłączać?

  Budowa kanalizacji w Złotorii. Gdzie i jak można się podłączać?

  2020.01.30

  Po rozwiązaniu problemów formalno-prawnych, które pojawiły się po stronie wykonawcy, gmina zakończyła budowę kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami bocznymi w Złotorii w ciągu ulic: Sportowej, Pocztowej, Szkolnej, Flisackiej, Pomorskiej, Nowej, Ciechocińskiej, Piaskowej, Sosnowej i Wodniackiej.

 • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

  Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

  2020.01.30

  W Urzędzie Gminy Lubicz znajduje się punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, który mieści się w budynku B, ul. Toruńska 21, Lubicz Dolny.

 • Informacja dla hodowców drobiu

  Informacja dla hodowców drobiu

  2020.01.24

  W związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną w Polsce i zwiększającą się liczbą ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu prosi hodowców drobiu przyzagrodowego o przestrzeganie określonych nakazów i zakazów. 

 • Planowane wyłączenia prądu

  Planowane wyłączenia prądu

  2020.01.24

  Kolejne wyłączenia prądu w naszej gminie. Energa-Operator planuje je w dniach od 27 do 30 stycznia. Prosimy zapoznać się z informacją.

 • Odpady rolnicze bez opłat

  Odpady rolnicze bez opłat

  2020.01.22

  Prezentujemy propozycję bezpłatnego przyjmowania odpadów rolniczych poprodukcyjnych, typu folia czy sznurki. Rolników zachęcamy do zapoznania się z informacją, a firmy, które mają w swojej ofercie podobną działalność prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Odpadami, nr tel. 56 621 2 128 lub e-mail go@lubicz.pl.

 • Czym zajmie się Zakład Usług Komunalnych?

  Czym zajmie się Zakład Usług Komunalnych?

  2020.01.17

  W gminie Lubicz powstaje Zakład Usług Komunalnych, do którego zadań należy m.in. utrzymanie i remonty dróg, sprawy związane z kanalizacją i wodociągami czy utrzymanie świetlic i placów zabaw.  

 • Cykliczne zajęcia w świetlicach wiejskich

  Cykliczne zajęcia w świetlicach wiejskich

  2020.01.15

  Zapraszamy do świetlic wiejskich, a w Złotorii do szkoły, gdzie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bezpłatne zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe, ale są też oferty dla dorosłych, np. spotkania z tkactwem w Krobi.  

 • Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

  2020.01.15

  W roku 2020 każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. Wnioski w tej sprawie składa się do wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów.

 • Gmina Lubicz ma wielkie serce!

  Gmina Lubicz ma wielkie serce!

  2020.01.13

  133 292,01 zł, 54 Euro, 80 koron szwedzkich i inna drobna obca waluta – tyle zebraliśmy w gminie Lubicz podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ugotowanie obiadu przez wójta Marka Nicewicza sprzedało się za 3200 zł!

 • Informacja o pracy Rewiru Dzielnicowych w Lubiczu

  Informacja o pracy Rewiru Dzielnicowych w Lubiczu

  2020.01.10

  Na prośbę Komisariatu Policji w Dobrzejewicach zamieszczamy informację o realizacji działań priorytetowych Rewiru Dzielnicowych w Lubiczu. 

Stronicowanie

Banery

Stopka