Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Rowerem z Lubicza Górnego do Złotorii

  Rowerem z Lubicza Górnego do Złotorii

  2018.09.04

  Prace projektowe trwały kilkanaście miesięcy, ale wszystko jest już gotowe. Inwestor może wystąpić do funduszu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych o pieniądze na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Lubicza Górnego przez Nową Wieś do Złotorii.

 • Wójt: - Pamięć ma charakter pokoleniowy

  Wójt: - Pamięć ma charakter pokoleniowy

  2018.09.03

  W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej władze gminy Lubicz uczciły pamięć tych, którzy w niej zginęli, składając kwiaty pod obeliskami w Mierzynku i Złotorii.

 • Złote gody państwa Dekowskich i Zakrzewskich

  Spotkali się przypadkiem, zostając razem na zawsze

  2018.08.31

  Małżeństwem są od 50 lat. Zofia i Władysław Dekowscy z Brzeźna oraz Teresa i Zdzisław Zakrzewscy z Lubicza Górnego zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Poznajcie ich niesamowite historie.

 • Będzie nowa świetlica w gminie!

  Będzie nowa świetlica w gminie!

  2018.08.30

  Gmina Lubicz będzie budować świetlicę w Młyńcu Drugim. To już pewne - we wrześniu wójt Marek Olszewski i skarbnik Grażyna Dąbrowska podpiszą umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

 • 40 lat minęło. Przyszedł czas na emeryturę

  40 lat minęło. Przyszedł czas na emeryturę

  2018.08.29

  - Jest pani wzorem pracownika samorządowego – mówił wójt Marek Olszewski do Małgorzaty Duszyńskiej z Referatu Gospodarki Przestrzennej, która w piątek żegnała się z koleżankami i kolegami z pracy.

 • Plony zebrane. Czas na świętowanie

  Plony zebrane. Czas na świętowanie

  2018.08.27

  W podziękowaniu za trud włożony w pracę na roli władze gminy Lubicz zaprosiły rolników na Gminne Dożynki w Grębocinie. W wydarzeniu wziął udział także marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wykaz żłobków i klubów dziecięcych

  Wykaz żłobków i klubów dziecięcych

  2018.08.24

  Na prośbę Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego informujemy o uruchomieniu na portalu Empatia mapy żłobków i klubów dziecięcych. To narzędzie służące rodzicom dzieci w wieku do lat 3 do wyszukiwania najbliższych tego typu placówek.

 • Rzeźba flisaka w Złotorii. Fot. ze zbiorów ANRO

  Opowieści o flisakach i rybakach znad Drwęcy

  2018.08.22

  To temat kolejnego seminarium, na które 31 sierpnia zaprasza Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO wspólnie z gminą Lubicz. Uczestnicy wysłuchają prelekcji dr. Artura Trapszyca, autora wielu publikacji na temat rybołówstwa, kuratora wystaw poświęconych pracy, zwyczajom i religijności „wodnych ludzi”.

 • Lubicz Górny dał czadu!

  Lubicz Górny dał czadu! [video]

  2018.08.20

  Tak na swoim profilu facebookowym podsumował występ na Lubickim Lecie zespół Piękni i Młodzi. W konkursie sołectw na najciekawsze stoisko nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości zwyciężył Grabowiec.

 • Erasmus+. Nauczyciele szkolili się za granicą

  Erasmus+. Nauczyciele szkolili się za granicą

  2018.08.13

  Nauczyciele z trzech szkół w naszej gminie zdobyli nowe umiejętności zawodowe poświadczone uznawanym w Europie certyfikatem Europass-Mobilność. 

Stronicowanie

Banery

Stopka