Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Gala oświatowa, Grębocin 2018

  Oni zrobili więcej niż inni

  2018.06.25

  Mamy swoich medalistów! To są uczniowie, którzy zdobyli szczególne wyniki w dziedzinie nauki i kultury oraz wolontariusze. Władze gminy Lubicz podczas „Gali oświatowej” w Grębocinie doceniły obie grupy uczniów.

 • Żegnamy szkołę, witamy wakacje!

  Żegnamy szkołę, witamy wakacje!

  2018.06.22

  Tak, to jest ten dzień! Prawie 2060 uczniów z naszej gminy zakończyło dziś rok szkolny. Wójt Marek Olszewski na uroczystości w Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym życzył dzieciom słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Zgromadzenie Ogólne Związku i Kongres Gmin Wiejskich 2018

  Dbajmy o interesy mieszkańców wsi

  2018.06.21

  Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz i jednocześnie przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP był gospodarzem Kongresu Gmin Wiejskich RP w Poznaniu. W wydarzeniu aktywnie wzięła też udział delegacja samorządowców z gminy Lubicz. O czym rozmawiano?

 • Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa. Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

  Ministerstwem Rolnictwa pokieruje Jan Krzysztof Ardanowski

  2018.06.20

  Poseł Jan Krzysztof Ardanowski - mieszkaniec Krobi został dziś rano (20 czerwca) powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Młodzi: - Oto nasze najważniejsze wartości

  Młodzi: - Oto nasze najważniejsze wartości

  2018.06.18

  „Kochaj i szanuj swoją Ojczyznę – zgłębiaj jej historię, kultywuj tradycje” to pierwszy punkt z Dekalogu Młodego Patrioty przyjętego na dzisiejszych obradach młodzieżowej rady.

 • Wójt Marek Olszewski w rozmowie ze „Wspólnotą”. Fot. Łukasz Piecyk

  Wójt Marek Olszewski w rozmowie ze „Wspólnotą”

  2018.06.11

  Zachęcamy do lektury okładkowego wywiadu najnowszego wydania czasopisma „Wspólnota”. To rozmowa z wójtem Lubicza Markiem Olszewskim, a jednocześnie przewodniczącym Związku Gmin Wiejskich RP.

 • Zapraszamy wykonawców do współpracy

  Zapraszamy wykonawców do współpracy

  2018.06.11

  Po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Aglomeracji Lubicz”, która obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości ponad 14 km w Lubiczu Górnym, Lubiczu Dolnym i Krobi. 

 • 110 lat tradycji strażackiej w Rogówku

  110 lat tradycji strażackiej w Rogówku

  2018.06.06

  A wszystko zaczęło się od Franciszka Gazdy z zawodu dróżnika, który  w 1908 r. założył tu straż, zostając też jej prezesem. 2 czerwca druhowie świętowali 110. urodziny.

 • EKOpiec. Wyniki publicznego losowania wniosków

  EKOpiec. Wyniki publicznego losowania wniosków

  2018.06.04

  Dzisiaj (4.06.2018) o godzinie 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy Lubicz odbyło się publiczne losowanie wniosków o dotację w ramach programu EKOpiec 2018.

 • Eramsus+. Robota można zrobić ze wszystkiego

  Eramsus+. Robota można zrobić ze wszystkiego

  2018.06.04

  Kids Hack Day - Erasmus+ to dziecięca sesja, podczas której dzieci kształcą kreatywność, wyobraźnię oraz empatię.  Na czym ona polegała?

Stronicowanie

Banery

Stopka