Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wielkie gwiazdy sportu w Grębocinie!

  Wielkie gwiazdy sportu w Grębocinie!

  2018.05.15

  - Dążcie do celu – mówiła do młodzieży Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, której fundacja zorganizowała w Grębocinie dla dziewcząt z całego województwa lekcję wychowania fizycznego.

 • III Gminna Bezalkoholowa Majówka

  III Gminna Majówka Bezalkoholowa

  2018.05.15

  Około 80 osób bawiło się na III Gminnej Majówce Bezalkoholowej w Krobi. Imprezę zorganizował Klub AA „Drwęca” przy współudziale gminy.

 • Zajęcia TPD od 14 maja będą w szkole

  Zajęcia TPD przeniesione do szkoły w Lubiczu Górnym

  2018.05.11

  Uwaga! Ze względu na rozpoczynający się remont świetlicy przy ul. Bocznej w Lubiczu Górnym, zajęcia TPD od 21 maja czasowo zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym, do sali nr 17. 

 • Dąb Niepodległości na 100-lecie Niepodległej

  Dąb Niepodległości na 100-lecie Niepodległej

  2018.05.10

  W naszej gminie z okazji roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przy każdej gminnej placówce oświatowej będzie zasadzony „Dąb Niepodległości”. Kilka takich dębów jest już na swoim miejscu.

 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  2018.05.10

  Mieszkańcom gminy Lubicz przypominamy o terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych. Jeśli macie niepotrzebne sofy, fotele, materace czy dywany, pamiętajcie o wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu do Referatu Gospodarki Odpadami.

 • Spotkanie w Urzędzie Gminy Lubicz z okazji Dnia Bibliotekarza

  Inspirują nas do poznawania świata

  2018.05.08

  Władze gminy zaprosiły dziś nasze panie bibliotekarki do urzędu, by w Dniu Bibliotekarza złożyć im życzenia i podziękować za ich zaangażowanie w pracę, kreatywność i otwartość.

 • O szkodach wyrządzanych na polach przez zwierzynę

  O szkodach wyrządzanych przez zwierzynę na polach

  2018.05.08

  Znowelizowana ustawa prawo łowieckie określa nowe zasady i procedury wynagradzania strat w uprawach i płodach rolnych. Na ten temat zamieszczamy informację prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

 • To oni pierwsi spieszą na ratunek

  To oni pierwsi spieszą na ratunek

  2018.05.07

  Wykonując ważną społeczną służbę, często sami narażają własne życie. Kultywują tradycję i promują gminę. W naszej gminie mamy ok. 500 strażaków ochotników. W długi weekend majowy obchodzili swoje święto.

 • Gminne obchody świąt majowych

  Tematem happeningu była Polska

  2018.05.02

  Szkoła Podstawowa w Złotorii, gdzie odbyły się gminne obchody świąt majowych, w tym roku przygotowała happening „Polska”.

 • Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

  Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

  2018.05.02

  Na plantacjach pszenicy ozimej stwierdzono występowanie mączniaka prawdziwego zbóż i traw, dlatego przekazujemy komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa dotyczący właściwego postępowania.

Stronicowanie

Banery

Stopka