Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”

  Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”

  2018.04.05

  Rusza kolejna ciekawa inicjatywa gminna skierowana do mieszkańców. Pomysł lubickiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej okazał się na tyle interesujący, że w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski pokonał dziesiątki innych projektów, zdobywając finansowanie na realizację.

 • 7 kwietnia wznawiamy odbiór bioodpadów

  Uwaga! 7 kwietnia wznawiamy odbiór bioodpadów

  2018.04.04

  To komunikat dla mieszkańców Lubicza Dolnego, Lubicza Górnego, Krobi, Złotorii, Nowej Wsi i Grębocina. Bioodpady będą wywożone od 7 kwietnia do 24 listopada włącznie - w każdą sobotę.

   

 • Jest praca dla opiekunki środowiskowej

  Jest praca dla opiekunki środowiskowej

  2018.04.04

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu w związku z realizacją projektu Klub Wsparcia Seniora "Nad Drwęcą" poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku opiekunka środowiskowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

 • W drodze z Jezusem, czyli Misterium Męki Pańskiej

  W drodze z Jezusem, czyli Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie

  2018.03.29

  Od 10 lat w Wielkim Tygodniu w Grębocinie odbywa się wyjątkowe Misterium Męki Pańskiej. Na to niezwykłe wydarzenie ściągają tłumy nie tylko z naszej gminy i Torunia, ale także z całego regionu.

 • Marcowy numer "Gońca gminnego"

  Marcowy numer "Gońca gminnego"

  2018.03.29

  W najnowszym "Gońcu gminnym" przeczytacie m.in. o działaniach władz gminy dotyczących powietrza, planach związanych z remontami dróg, a także rozmowę z Joanną Ardanowską, dyrektor szkoły w Lubiczu Górnym o projektach unijnych, w których biorą udział uczniowie.

 • Gdzie dostarczyć odpady, baterie i leki?

  Gdzie dostarczyć odpady, baterie i leki?

  2018.03.28

  W jaki sposób, bez szkody dla środowiska, można pozbyć się zużytych opon, starych mebli, wyczerpanych akumulatorów czy przeterminowanych tabletek? Zachęcamy do zapoznania się z informatorem, który przygotował Referat Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Lubicz. 

 • Komunikacja publiczna w gminie Lubicz

  Komunikacja publiczna w gminie Lubicz

  2018.03.19

  Dzisiaj (19 marca) uruchomiliśmy dla mieszkańców nową linię autobusową nr 107. W tej chwili na terenie naszej gminy kursuje dziewięć linii autobusowych. Przypominamy ceny biletów.

 • Niebezpieczne palenie śmieci w domach

  Niebezpieczne palenie śmieci w domach

  2018.03.15

  Urząd Gminy Lubicz przypomina mieszkańcom o bezwzględnym zakazie spalania odpadów komunalnych w domowych piecach czy kotłowniach. Piece domowe nie są przystosowane do spalania śmieci, gdyż odbywa się to przy zbyt niskich temperaturach (200–500°C). Jakie mogą być tego konsekwencje?

 • Uwaga! Brytyjski roztwór wycofany z rynku

  Uwaga! Brytyjski roztwór wycofany z rynku

  2018.03.15

  Główny Inspektor Sanitarny wycofuje z obrotu lek Zinbryta (roztwór do wstrzykiwań) 150 mg, produkowany przez Biogen Idec Limited, Wielka Brytania. Istnieje podejrzenie, że wycofywany produkt wywołuje ciężkie niepożądane działanie.

 • Rusza linia 107. Zamieszczamy rozkład jazdy

  Rusza linia 107. Zamieszczamy rozkład jazdy

  2018.03.14

  Uwaga! Od 19 marca na terenie gminy Lubicz zostanie uruchomiona linia 107 w relacji miejscowości Jedwabno - Rogówko - Rogowo  - Grębocin  - Lubicz Dolny. Autobus będzie wykonywał cztery kursy dziennie od poniedziałku do piątku (poza przypadającymi świętami), zgodnie z ustalonym i zamieszczonym rozkładem jazdy.

Stronicowanie

Banery

Stopka