Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Kanalizacja Grabowca jest zaplanowana

  Kanalizacja Grabowca jest zaplanowana

  2018.03.12

  Grabowiec zostanie włączony do kolektora ciśnieniowego, który obecnie jest budowany w tej miejscowości, po uruchomieniu rurociągu z Osieka do Torunia.

 • Podpisanie umowy dotyczącej projektu EU-geniusz

  EU-geniusz wkracza do Lubicza Górnego, Lubicza Dolnego i Gronowa

  2018.03.09

  Gmina Lubicz przystąpiła do koordynowanego przez powiat projektu „EU-geniusz w naukowym labiryncie”. 9 marca w Starostwie Powiatowym w Toruniu wójt Marek Olszewski, przy kontrasygnacie skarbnik Grażyny Dąbrowskiej, podpisał w tej sprawie umowę. 19 marca w szkołach objętych projektem rozpocznie się rekrutacja uczniów.

 • miliony włożymy w inwestycje

  Miliony włożymy w inwestycje

  2018.03.09

  Przeszło 23 mln zł w tym roku gmina wyda na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłoną jednak edukacja i pomoc społeczna – aż 55 mln zł.

 • Spotkanie w sprawie projektu edukacyjnego

  Dodatkowe zajęcia dla uczniów i wyposażenie pracowni

  2018.03.08

  Gmina Lubicz regularnie inwestuje w edukację, realizując także projekty unijne, dzięki którym uczniowie mogą pozyskać nowe umiejętności. Właśnie przygotowujemy się do złożenia kolejnych wniosków, licząc na wsparcie finansowe Brukseli.

 • -

  Album z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  2018.03.06

  Gmina Lubicz przygotowuje się do obchodów rocznicy 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O wydarzeniach, które z tej okazji przygotowujemy, będziemy informować na bieżąco. Dziś zachęcamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą historii naszego województwa.

 • Marek Olszewski. Fot. Łukasz Piecyk

  Wójt Lubicza: - Najważniejsi są mieszkańcy

  2018.03.06

  O funkcjonowaniu gminy, jej zadaniach, inwestycjach, projektach europejskich. O tym, skąd gmina ma pieniądze na działalność, jaki jest udział podatku od osób fizycznych. Ile gmina dopłaca do szkół, a ile do jednego dziecka w przedszkolu. Jak gmina integruje mieszkańców. W jaki sposób wspiera przedsiębiorców, a jak pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej. 

 • -

  Kto powinien utrzymywać urządzenia melioracyjne?

  2018.03.06

  GDDKiA przypomina mieszkańcom o konieczności przeglądu przepustów pod zjazdami na swoje działki celem umożliwienia swobodnego spływu wód w rowach przydrożnych, a tym samym powstawania groźnych zastoisk.

 • IV Gminne Święto Kobiet w Lubiczu Górnym

  Bez pań świat by nie istniał

  2018.03.05

  To było już szóste wspólne Gminne Święto Kobiet. Serca mieszkanek gminy Lubicz skradł Włoch Francesco Napoli,  wykonawca słynnej „Mariny”.

 • Hanna Burczyńska pracowała w urzędzie 35 lat

  Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek

  2018.03.01

  Życzliwa, sumienna i rzetelna. Bez problemu rzuca ważnymi datami z życia zawodowego współpracowników i historii gminy. Hanna Burczyńska, kierownik referatu organizacyjnego po 35 latach pracy w Urzędzie Gminy Lubicz odeszła na emeryturę.

 • O najbliższych planach gminy na zebraniu z sołtysami

  O najbliższych planach gminy na zebraniu z sołtysami

  2018.02.26

  Inwestycje, funkcjonowanie świetlic, gospodarka odpadami, m.in. o tym władze gminy rozmawiały z sołtysami na kolejnym spotkaniu.

Stronicowanie

Banery

Stopka