Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Zapraszamy do lektury "Gońca gminnego"

  Zapraszamy do lektury "Gońca gminnego"

  2018.02.23

  Pierwszy w tym roku numer biuletynu informacyjnego gminy Lubicz jest już dostępny w naszych stałych punktach. Przeczytacie w nim m.in. o tegorocznych inwestycjach, na które gmina wyda 23 mln zł.

 • Wójt Marek Olszewski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej"

  Wójt Marek Olszewski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej"

  2018.02.19

  "W gminie wiejskiej wszystko, co robimy, jest droższe. Na kilometrze sieci wodociągowej, kanalizacyjnej czy gazowej w mieście mieszka czasem tysiąc osób. Na wsi często nie ma nikogo, więc koszty jednostkowe są nieporównanie większe" - mówi wójt gminy Lubicz Marek Olszewski w dzisiejszym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Zachęcamy do lektury.

 • Klasyczne wariacje muzyczne

  Klasyczne wariacje muzyczne

  2018.02.16

  9 lutego w Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyło się spotkanie uczestników projektu „Klasyczne wariacje muzyczne”, na którym gościł m.in. wójt Marek Olszewski.

 • -

  Dla nas trzeźwość jest najważniejsza

  2018.02.06

  - Spotkania trzeźwościowe pomagają nam zrozumieć, że inni też mają podobne problemy, ale można sobie z nimi poradzić – mówi pan Andrzej, który prowadzi w Lubiczu Grupę AA „Drwęca”. Jej członkowie spotykają się w każdy piątek. Już od pięciu lat...

 • Ul. Bankowa jest w przebudowie

  Czasowa organizacja ruchu w Lubiczu Górnym (AKTUALIZACJA)

  2018.02.02

  5 lutego o godz. 9:00 rusza przebudowa ul. Bankowej na odcinku pomiędzy ul. Piaskową a ul. Lipnowską. Prace podzielone zostały na II etapy. W pierwszej kolejności wykonawca robót drogowych zajmie się odcinkiem ulicy Bankowej od ul. Piaskowej do ul. Lipnowskiej. W związku z tym drogowcy wprowadzają czasową organizację ruchu.

 • Rekrutacja do szkół i przedszkola

  Rekrutacja do szkół i przedszkola

  2018.01.31

  Uwaga! 19 lutego rusza rekrutacja do szkół i publicznego przedszkola oraz do oddziałów przedszkolnych! Wnioski należy składać do 16 marca bezpośrednio w przedszkolu lub w szkole. Więcej tutaj

 • <hr>Prace w Krobi zostały wstrzymane

  Prace w Krobi zostały wstrzymane

  2018.01.30

  Przekazujemy informację z zarządu dróg w Lubiczu dotyczącą inwestycji gm. Obrowo w Krobi: "Z uwagi na warunki atmosferyczne oraz niewywiązywanie się wykonawcy robót z warunków podanych przez zarządcę drogi odnośnie odtworzenia nawierzchni dróg i poboczy z dniem dzisiejszym prace zostają wstrzymane". Numer telefonu do zarządu dróg: 56 678 27 09.

 • Senior w centrum zainteresowania

  Senior w centrum zainteresowania

  2018.01.25

  Gmina Lubicz myśli o najstarszych mieszkańcach nie tylko od święta. Właśnie pozyskała ponad 300 tys. zł na Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”. Dzięki temu najbardziej potrzebujący zostaną objęci wsparciem i opieką środowiskową. Poznajcie szczegóły.

 • -

  Rodzina w centrum. Bezpłatne porady!

  2018.01.23

  Porady prawne, psychologiczne, pedagogiczne, a także mediacje rodzinne, wyjazdy edukacyjne i warsztaty oferuje projekt „Rodzina w centrum”.

 • Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko przez Internet

  Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko przez Internet

  2018.01.23

  Od 2018 r. rolnicy muszą przedstawić się na elektroniczny sposób załatwiania wniosku o dopłaty bezpośrednie za pomocą nowej  aplikacji eWniosekPlus zamieszczonej na portalu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

   

Stronicowanie

Banery

Stopka