Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Zimowe utrzymanie dróg i chodników

  Zimowe utrzymanie dróg i chodników

  2018.01.18

  W granicach administracyjnych gminy Lubicz znajdują się drogi zarządzane przez kilka instytucji. Kto za jaką odpowiada? Gdzie należy dzwonić w związku z odśnieżeniem? Kto powinien zająć się chodnikami? Prosimy o zapoznanie się z informacją.

 • WOŚP. Szkoły w gminie zebrały ponad 27 tys. zł

  WOŚP. Szkoły w gminie zebrały ponad 27 tys. zł

  2018.01.17

  Szkoły w Lubiczu Dolnym i Lubiczu Górnym, w których odbywał się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały łącznie 27 410 złotych i 44 grosze. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy mieszkańcom za wielkie, dobre serca.

 • Zasady zwrotu podatku akcyzowego

  Zasady zwrotu podatku akcyzowego

  2018.01.17

  Od 1 lutego do Urzędu Gminy Lubicz można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

 • Zakończył się projekt Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

  Zgłoś się do kolejnej edycji projektu Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

  2018.01.12

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu od początku czerwca do końca 2017 r. realizował kolejną edycję Klubu Integracji Społecznej "Nad Drwęcą". Jaki był jego cel? Pomoc długotrwale bezrobotnym w skutecznym powrocie na rynek pracy. Chętni do udziału w tegorocznej edycji już mogą się zgłaszać.

 • Władze gminy dziękują za współpracę

  Władze gminy dziękują za współpracę

  2018.01.03

  Rok 2017 podsumowaliśmy 29 grudnia na tradycyjnym spotkaniu świąteczno-noworocznym, na którym władze gminy wręczyły wyróżnienia dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej oraz nagrody dla zdobywających laury sportowców.

 • Wyzwaniem 2017 roku było przygotowanie szkół do reformy oświaty

  Jak 2017 rok minął w naszej gminie?

  2018.01.03

  Jakie były ubiegłoroczne inwestycje? Jak przygotowaliśmy szkoły w związku z reformą oświaty? Jak gmina wspierała kulturę, sport i działalność społeczną? Co robiliśmy na rzecz środowiska? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w filmie podsumowującym 2017 rok w naszej gminie. Zachęcamy do obejrzenia.

 • Korekty w rozkładzie jazdy linii nr 45 i 46

  Korekty w rozkładzie jazdy linii nr 45 i 46

  2017.12.29

  1 stycznia 2018 r. nastąpią zmiany w  rozkładzie jazdy autobusów miejskich na linii nr 45 i 46. Obowiązujące nowe rozkłady znajdziecie Państwo na stronie internetowej przewoźnika, czyli Miejskiego Zakład Komunikacji w Toruniu, do której link podajemy.

 • -

  Zachęcamy do przeczytania "Gońca gminnego"

  2017.12.22

  Zachęcamy Państwa do przeczytania ostatniego w tym roku numeru „Gońca gminnego”. A w nim m.in. wywiad z panią Wandą Kowalską – jedną z najstarszych mieszkanek naszej gminy, o przyszłorocznej rozbudowie kanalizacji w kilku miejscowościach, a w „Galerii sołtysów” Barbara Kisielewska ze Złotorii.

 • -

  Wigilia dla podopiecznych GOPS-u

  2017.12.21

  W naszej gminie, jak zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne dla osób będących w trudniejszej sytuacji życiowej, którzy przy wspólnych stołach zasiedli m.in. razem z wójtem Markiem Olszewskim i przewodniczącą rady Hanną Anzel.

 • Życzenia sołtysom składają wójt Marek Olszewski i przewodnicząca Hanna Anzel

  O czym wójt rozmawiał z sołtysami?

  2017.12.19

  Ostatnie robocze spotkanie wójta Marka Olszewskiego z sołtysami zakończono uroczyście, dzieląc się opłatkiem. Wójt oraz przewodnicząca rady Hanna Anzel i sekretarz Teresa Gryciuk, składając życzenia dziękowali również sołtysom za życzliwą współpracę.

Stronicowanie

Banery

Stopka