Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Roboty na ul. Turystycznej zostały podzielone na sześć etapów

  Utrudniony dojazd do Torunia przez Kaszczorek

  2017.11.29

  Ważna informacja dla mieszkańców, którzy dojeżdżają do Torunia przez Złotorię. 4 grudnia rusza przebudowa ulicy Turystycznej w Kaszczorku. Prace zostały podzielone na sześć etapów. W pierwszej kolejności  drogowcy zajmą się przebudową odcinka od Księżycowej do Dożynkowej.

 • Ze zdobywcami Srebrnej Kamery spotkał się wójt Marek Olszewski

  Taką mamy zdolną młodzież

  2017.11.28

  Sukcesy, sukcesy! Uczniowie ze szkół gminy Lubicz zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach także na arenie ogólnopolskiej! Ostatnie przykłady? W listopadzie Chór Gaudium Cantates wyśpiewał Srebrny Kamerton, a troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym na Camerimage wygrało Srebrną Kamerę.

 • Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku

  Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku

  2017.11.23

  Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów, m.in. wyłudzając kredyty. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak szybko zgłosić kradzież karty płatniczej? Zachęcamy do zapoznania się z informacją.

 • Informacja na temat wody w Grabowcu

  Informacja na temat wody w Grabowcu

  2017.11.22

  Pojawiające się w mediach informacje dotyczące problemów z jakością wody w Grabowcu nie dotyczą wodociągu gminnego. Osobom, które korzystają z wodociągu prywatnego Lubickie Wodociągi zapewniły punkt czerpania wody z hydrantu znajdującego się na ul. Obi-Wana Kenobiego.  

 • "Goniec gminny"

  Zachęcamy do lektury "Gońca gminnego"

  2017.11.21

  Drogi to temat, który otwiera najnowszy numer biuletynu. Gdzie już zostały, a gdzie zostaną wyremontowane w tym roku? „Gońca” można już znaleźć w naszych stałych puntach dystrybucji. O czym jeszcze przeczytamy w listopadowym wydaniu?

 • -

  Uwaga rodzice najmłodszych dzieci!

  2017.11.21

  Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, aby nie używać popularnych smoczków kauczukowych, ponieważ mogą być niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Produkt należy zwrócić do sklepu lub zniszczyć.

 • Spotkanie w sprawie projektu ścieżki Lubicz Górny-Złotoria

  Trwają prace nad projektowaniem ścieżki

  2017.11.20

  - Ścieżka rowerowa w Złotorii powinna biec ulicą 8 Marca – nalegał wójt gminy Lubicz Marek Olszewski. Propozycja projektantów była inna, ale po spotkaniu w Urzędzie Gminy Lubicz koncepcja ma być ponownie przemyślana.  

 • Podpisanie umowy w sprawie budowy ul. Bankowej w Lubiczu Górnym

  W grudniu rozpoczną się prace na Bankowej

  2017.11.15

  15 listopada w Urzędzie Gminy Lubicz odbyło się podpisanie umowy na przebudowę ul. Bankowej w Lubiczu Górnym. Ulicę wybuduje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inwestycyjne S.A. z Torunia. Ulica powinna być gotowa w maju przyszłego roku.

 • Wręczanie nagród podczas konkursu "Piękna zagroda" w gm. Lubicz

  Przydomowe ogrody tworzone z pasją

  2017.11.15

  Na terenie naszej gminy odbyła się XVII edycja konkursu „Piękna zagroda”. To m.in. laureatom tych konkursów nasza gmina wygląda coraz ładniej. W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęli mieszkańcy Grębocina, Mierzynka i Rogówka.

 • Olimpiada rolnicza w Rogówku - wręczanie nagród

  Rolnicy walczyli o puchar wójta

  2017.11.15

  Gospodarze z powiatu toruńskiego rywalizowali w XXVII olimpiadzie wiedzy rolniczej dla młodych rolników w Rogówku. Jej organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przy współpracy z gminą Lubicz.

Stronicowanie

Banery

Stopka