Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Decyzje wyrównujące wysokość podatków

  Decyzje wyrównujące wysokość podatków

  2017.11.15

  Przypominamy, że w związku z przeprowadzoną przez starostę powiatowego w Toruniu modernizacją ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu, zmianie uległa klasyfikacja niektórych gruntów i budynków.

 • Dym z komina

  Nie wolno spalać śmieci w domach

  2017.11.14

  Przypominany wszystkim mieszkańcom gminy Lubicz, iż spalanie śmieci w domowych piecach czy kotłowniach jest zabronione. Łamiemy prawo, niszczymy przyrodę, w której żyjemy, a przede wszystkim trujemy siebie.

 • Konferencja "Wspieram świadomie" Krobia

  Zatroszczmy się o starszych. Potrzebują nas

  2017.11.13

  Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Alzheimera -  to tylko niektóre choroby wiążące się z wiekiem dojrzałym. Niełatwe dla dotkniętych nimi osób, ale również dla ich rodzin. Jak sobie z tym radzić? W gminie Lubicz odbyła się konferencja na ten temat.

 • Gminny Dzień Niepodległości w Złotorii

  Dumni z tego, że jesteśmy Polakami

  2017.11.11

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii pokazali, że historię kraju można poznawać także dzięki sztuce. Przenieśli nas do Muzeum Malarstwa Historycznego, obrazując drogę Polaków do wolności. – Cieszmy się. To jest radosne święto – mówił wójt Marek Olszewski podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

 • ARiMR wymaga spisu stanu stada

  Informacja agencji restrukturyzacji dla rolników

  2017.11.11

  Na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu przypominamy o konieczności corocznego składania spisów stanu stada zwierząt hodowlanych.

 • Informacja na temat inwestycji w Krobi

  Informacja na temat inwestycji w Krobi

  2017.11.10

  W związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami na temat inwestycji gminy Obrowo na terenie gminy Lubicz, wyjaśniamy jej zakres, a także szczegóły dotyczące budowy kanalizacji w Krobi. 

 • -

  Szkolenie dotyczące pozyskania pieniędzy z EFS-u

  2017.11.09

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie” zaprasza na szkolenie przedstawicieli urzędów gmin Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka, ośrodków pomocy społecznej oraz stowarzyszeń i fundacji działających na terenie gmin.

 • Inauguracja programu Erasmus plus

  Erasmus+. Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

  2017.11.08

  Młodzież z trzech gminnych szkół będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele. Gmina Lubicz bierze udział w projekcie "Let's code it! Teacher hackaton" realizowanym w ramach programu "Erasmus+".

 • Tablica interaktywna

  "Aktywna tablica" także w naszych szkołach

  2017.11.08

  Gmina Lubicz otrzymała od wojewody kujawsko-pomorskiego dotację w wysokości 70 tys. zł na realizację Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych  "Aktywna tablica".

 • Erasmus+. Wizyta w klasie Laboratorium Przyszłości w Brukseli

  Erasmus+. Wizyta w klasie Laboratorium Przyszłości w Brukseli

  2017.10.19

  Wielkim otwarciem naszego projektu Erasmus+ był wyjazd sześciu nauczycieli z naszej gminy do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania.

Stronicowanie

Banery

Stopka