Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Minister rolnictwa spotkał się z krwiodawcami oraz władzami i radą gminy

  Minister rolnictwa spotkał się z krwiodawcami oraz władzami i radą gminy

  2019.12.06

  Wczoraj na świątecznym spotkaniu podsumowującym mijający rok spotkali się honorowi dawcy krwi zrzeszeni w gminnym kole. Wśród wielu gości był także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz władze gminy Lubicz.

 • Konkurs "Moja gmina - moja mała Ojczyzna"

  "Moja gmina - moja mała Ojczyzna"

  2019.12.04

  Dzięki temu konkursowi nasi uczniowie wzbogacają wiedzę o gminie Lubicz, prezentując również zdolności plastyczne. Przegląd zorganizowała Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym.

 • Nowa stawka za odpady komunalne

  Nowa stawka za odpady komunalne

  2019.12.02

  Opłata za śmieci w przyszłym roku w naszej gminie wyniesie 19 zł od osoby. Taka stawka wynika wprost z ponoszonych kosztów. Gmina nie zarabia na śmieciach, ale także nie może do nich dokładać.

 • Lubicki sztab WOŚP działa pełną parą

  Lubicki Sztab WOŚP #5490 działa pełną parą

  2019.11.26

  Po raz pierwszy w historii naszej gminy w akcji dowodzonej przez Jurka Owsiaka zagramy jako Lubicki Sztab WOŚP! Wydarzenia odbędą się w trzech szkołach, a zarówno młodzi, jak i starsi miłośnicy joggingu spotkają się na biegu dla WOŚP-u.

 • Trzy gminy podzielą 3 mln zł „nagrody”

  Trzy gminy podzielą 3 mln zł „nagrody”

  2019.11.22

  Gminy Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka dostaną do podziału 3,2 mln zł. Bonus trafi do samorządów dzięki zrealizowanemu w Lubiczu Górnym projektowi "Urządzenie przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym na potrzeby rewitalizacji społeczno-gospodarczej”.

 • Urząd uruchomił własny geoportal gminny

  Urząd uruchomił własny geoportal gminny

  2019.11.19

  Mieszkańcy będą mogli sprawdzić tutaj od ręki ewidencję gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, zasięg planów i inne szczegółowe dane przestrzenne. Geoportal gminy Lubicz znajdziecie pod adresem https://lubicz.e-mapa.net.

 • Nowe godziny pracy urzędu gminy

  Inne godziny pracy urzędu gminy

  2019.11.18

  Uwaga! Od 2 grudnia (poniedziałek) Urząd Gminy Lubicz zaprasza mieszkańców od godziny 7.15. We wtorek będziemy pracowali do 17.00, w piątek do 14.15,  a w pozostałe dni do 15.00.

 • To oni mają najładniejsze zagrody

  To oni mają najładniejsze zagrody

  2019.11.18

  Takich ogródków i gospodarstw, jakie mają laureaci gminnego konkursu „Piękna zagroda” można otwarcie pozazdrości. W każdym przypadku są one jednak efektem regularnej pracy właścicieli posesji, którzy właśnie zostali docenieni za swoje starania.

 • Konkurs "Nasza gmina - nasze środowisko"

  Konkurs "Nasza gmina - nasze środowisko"

  2019.11.18

  Finał konkursu ekologicznego „Nasza gmina - nasze środowisko”, zorganizowanego przez Urząd Gminy Lubicz oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, zgromadził ponad setkę uczestników.

 • Pracujemy nad nowymi zasadami dofinansowania

  Pracujemy nad nowymi zasadami dofinansowania

  2019.11.13

  W związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych w tegorocznym budżecie oraz pracami nad zmianą zasad przyznawania dotacji celowej z budżetu gminy Lubicz na dofinansowanie zakupu, montażu i uruchomienia źródła ciepła, wstrzymujemy nabór nowych wniosków. O terminie wznowienia naboru wniosków i nowych zasadach poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Stronicowanie

Banery

Stopka