Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Informacja dla rolników od KRUS-u

  Informacja dla rolników od KRUS-u

  2019.10.16

  Rolników prosimy o zapoznanie się z informacją KRUS na temat pomocy dla poszkodowanych w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w 2019 r.

 • Budowa kanalizacji w Lubiczu Górnym. Gdzie można już się podłączać?

  Budowa kanalizacji w Lubiczu Górnym. Gdzie można się już podłączać?

  2019.10.08

  Na ul. Nad Strugą w Lubiczu Górnym od 9 października do 17 października, w godz. od 7.00 do 17.00, będą występowały utrudnienia spowodowane budową sieci kanalizacyjno-sanitarnej przez wykonawcę zadania, czyli Lubickie Wodociągi.

 • Od 8 października zmiana kursów linii 35

  Od 8 października zmiana kursów linii 35

  2019.10.04

  Z Referatu ds. Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miasta Torunia otrzymaliśmy informację o korektach w rozkładzie jazdy autobusu nr 35. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

 • Palisz w piecu śmieci? Drony nad kominami!

  Palisz w piecu śmieci? Drony nad kominami!

  2019.10.04

  Nad naszą gminą pojawią się drony, które będą sprawdzały jakość powietrza w kilku miejscowościach. Gdzie jest najlepsze? A gdzie zanieczyszczone?

 • Drogowcy przechodzą do spółki

  Drogowcy przechodzą do spółki

  2019.09.12

  Od 1 stycznia 2020 roku w gminie Lubicz ma funkcjonować Zakład Usług Komunalnych, który powstanie na bazie spółki Lubickie Wodociągi. Nowa spółka przejmie też pracowników Zarządu Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.

 • Zachęcamy do lektury "Gońca gminnego"

  Zachęcamy do lektury "Gońca gminnego"

  2019.09.05

  Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem "Gońca gminnego". A w nim m.in. o zasadach podziału funduszu sołeckiego, modernizacji oczyszczalni i dwóch miesiącach na "kąpielisku" w Józefowie. Poza tym informujemy o najbliższych wydarzeniach.

 • Rozpoczynamy mycie pojemników na odpady

  Rozpoczynamy mycie pojemników na odpady

  2019.08.30

  W sobotę 31 sierpnia nastąpi odbiór segregowanych. Prosimy o wystawienie worków do godz. 6.00. Przypominamy także, że od 2 września do 30 października toruńskie MPO, na zlecenie gminy, będzie wykonywało usługę mycia pojemników na odpady niesegregowane i bioodpady.

 • "Kąpielisko" w Józefowie jest otwarte do 27 sierpnia

  "Kąpielisko" w Józefowie otwarte do 27 sierpnia

  2019.08.27

  W te wakacje mieszkańcy naszej gminy wolny czas mogli spędzić na oficjalnej plaży w swojej gminie pod opieką ratownika. To były wspaniałe dwa miesiące, które podsumujemy w najbliższym "Gońcu". Przypominamy, że od 28 sierpnia "kąpielisko" w Józefowie będzie zamknięte.

 • Sołectwa rozdzielą budżet na 2020 rok

  Sołectwa rozdzielą budżet na 2020 rok

  2019.08.27

  Gmina oddaje w ręce sołectw ponad pół mln zł! To mieszkańcy zdecydują na co zostaną przeznaczone te pieniądze. Wystarczy przyjść na zebranie wiejskie w swojej miejscowości. Pierwsze spotkanie 2 września w Rogowie.

 • Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie

  Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie

  2019.08.27

  Wczoraj wójt Marek Nicewicz wręczył nominacje dyrektorom szkół w Lubiczu Dolnym, Młyńcu Pierwszym oraz Złotorii, a także Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.

Stronicowanie

Banery

Stopka