Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Odwołanie stanu pogotowia przeciwpowodziowego!

  Odwołanie stanu pogotowia przeciwpowodziowego!

  2019.06.03

  W związku ze spadkiem poziomu wody na rzece Wisła, Wojewoda Kujawsko – Pomorski odwołał z dniem 3 czerwca 2019 r. od godziny 12.00, stan pogotowia przeciwpowodziowego dla miejscowości zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich.

 • Poziom Wisły wzrósł do stanu ostrzegawczego. Fot. Złotoria nad Wisłą i okolice

  Podtopienia w gminie. Sztab kryzysowy czuwa

  2019.05.31

  Dziś rano poziom wody na Wiśle na naszym terenie wynosił ok. 616 cm. Przypuszcza się, że rzeka nie osiągnie stanu alarmowego (650 cm), jednak część terenów w gminie uległa podtopieniom.

 • Krok po kroku. Jak podłączyć się do sieci kanalizacyjnej?

  Krok po kroku. Jak podłączyć się do kanalizacji?

  2019.05.29

  Nowa sieć kanalizacyjna powstała w Złotorii. W tej chwili budowa sieci trwa w Krobi. A jeszcze w tym roku ma być realizowana w Lubiczu Górnym. Co należy zrobić, aby przyłączyć się do kanalizacji? Wyjaśniamy.

 • Zdjęcie (kadry z filmu) pochodzi z Portalu rodzinnego rodziny Szpejankowskich i Szpejenkowskich

  Oryginalny film o Lubiczu z 1944 roku!

  2019.05.17

  Zachęcamy do obejrzenia odnalezionego po ponad 70 latach filmu z unikatowymi obrazami z naszej gminy pochodzącymi z okresu II wojny światowej. Materiał został udostępniony na YouTube.

 • Latem będzie oficjalna plaża w Józefowie!

  Latem będzie oficjalna plaża w Józefowie!

  2019.05.16

  W gminie Lubicz powstanie pierwsze od lat miejsce do kąpieli – nad urokliwym jeziorem w Józefowie (sołectwo Młyniec Drugi). Poszukujemy ratowników oraz przedsiębiorców, którzy latem chcieliby prowadzić tam bar czy wypożyczalnię sprzętu.

 • Wójt skonsultował harmonogram budowy dróg z mieszkańcami

  Wójt konsultował z mieszkańcami harmonogram budowy dróg

  2019.05.15

  Kilkudziesięciu mieszkańców skorzystało z zaproszenia wójta Marka Nicewicza na spotkanie w sprawie pięcioletniego harmonogramu budowy i modernizacji dróg. Wczoraj w urzędzie odbył się specjalny dyżur w tej sprawie.

 • Kolejny przetarg na budowę kanalizacji

  Kolejny przetarg na budowę kanalizacji

  2019.05.13

  Jeszcze w tym roku powinna być zbudowana kanalizacja na sześciu ulicach w Lubiczu Górnym. W miniony piątek gmina ogłosiła przetarg na wykonawstwo inwestycji.

 • Harmonogram budowy i modernizacji dróg w latach 2019-2023

  Harmonogram budowy i modernizacji dróg w latach 2019-2023

  2019.05.06

  Po kilku miesiącach intensywnej pracy, zgodnie z obietnicą wójta Gminy Lubicz, prezentujemy Państwu wstępną wersję harmonogramu modernizacji dróg gminnych na najbliższe pięć lat, czyli do końca trwającej kadencji.

 • Maj w gminnej bibliotece publicznej

  Maj w gminnej bibliotece publicznej

  2019.04.30

  To będzie bardzo intensywny miesiąc w naszej gminnej bibliotece. W maju obchodzimy  m.in. Tydzień Bibliotek. Z tej okazji nasza lubicka książnica i jej filie przygotowały wiele atrakcji. Dla przykładu? Parada postaci bajkowych. Co jeszcze? Przeczytajcie.

 • Pudełko życia dla samotnych

  Pudełko życia dla samotnych

  2019.04.25

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu prowadzi akcję „Pudełko życia dla samotnych mieszkańców gminy Lubicz”. Pierwszy, sondażowy etap zakłada rozdanie 300 takich pudelek, zawierających specjalny formularz oraz naklejki na lodówkę.

Stronicowanie

Banery

Stopka