Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Rzeka Drwęca, uznawana za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, na terenie naszej gminy kończy swój bieg „w objęciach Wisły”. Drwęca przyciąga kajakarzy z Europy i innych części świata, a mimo to szlak zachował swój kameralny charakter i latem nie jest nadmiernie zatłoczony. Od kilkudziesięciu lat przez Lubicz przepływają uczestnicy Międzynarodowego Spływu Drwęcą-Wisłą. 
Nasza gmina to wymarzone miejsce dla wędkarzy (zwłaszcza tych gustujących w rybach łososiowatych), a także amatorów wędrówek pieszych, rowerowych czy konnych. Ci ostatni mają do dyspozycji kilka stadnin i gospodarstw specjalizujących się w agroturystyce jeździeckiej. 
Do najcenniejszych zabytków na terenie gminy należą m.in. ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii, drewniany kościół w Młyńcu Drugim czy były gotycki kościół w Grębocinie, w którym obecnie mieści się unikatowe w skali kraju Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Warte obejrzenia są również: kościół, pałac i park dworski w Gronowie oraz grodzisko i dwór z parkiem w Jedwabnie. Z kolei w Rogowie na uwagę zasługuje dawny kościół ewangelicki.
 

Banery

Stopka