Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zapraszamy wykonawców do współpracy

Po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Aglomeracji Lubicz”, która obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości ponad 14 km w Lubiczu Górnym, Lubiczu Dolnym i Krobi. 

6 czerwca zakończył się termin składania ofert na to zadanie. Niestety, do przetargu nie przystąpiła żadna firma. 

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, zakończony w połowie maja br. również został nierozstrzygnięty, gdyż jedyna złożona oferta opiewała na kwotę przekraczającą cenę kosztorysową zadania o prawie 4 mln zł.

Urząd Gminy Lubicz natychmiast, bo 7 czerwca,  ogłosił trzeci przetarg na wykonanie tej inwestycji – 26 czerwca poznamy jego wyniki.  

Wójt Marek Olszewski: - Wszystkie samorządy z naszego regionu zgłaszają problem z rozstrzyganiem przetargów na roboty budowlane, co jest wynikiem znacznego i gwałtownego wzrostu kosztów siły roboczej w sektorze budowlanym oraz wzrostu kosztów materiałów budowlanych. Dodatkowo brakuje rąk do pracy w budownictwie, przez co firmy ograniczają liczbę przyjmowanych zleceń. W efekcie praktycznie każdy przetarg albo kończy się złożeniem ofert, które są znacznie wyższe od cen kosztorysowych, albo nikt nie przystępuje do przetargu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

drukuj (Zapraszamy wykonawców do współpracy)

  • Logotypy

« wstecz

Banery

Stopka