Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Będzie nowa świetlica w gminie!

Gmina Lubicz będzie budować świetlicę w Młyńcu Drugim. To już pewne - we wrześniu wójt Marek Olszewski i skarbnik Grażyna Dąbrowska podpiszą umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

Zaraz potem Urząd Gminy Lubicz ogłosi przetarg na budowę tego obiektu. Przypomnijmy - świetlica powstanie u zbiegu ulicy Dolina Drwęcy i drogi z Mierzynka.

Powierzchnia budynku wyniesie ok. 170 m2. Znajdzie się tam m.in. sala główna o powierzchni 108 m2, którą można w razie potrzeby podzielić na dwa oddzielne pomieszczenia. Świetlica będzie miała swoją kuchnię i pomieszczenie gospodarcze. Przed obiektem stanie 50 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek stanie się praktycznie samowystarczalny pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

- Prace nad inwestycją rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, od jej zaprojektowania – wyjaśnia wójt Marek Olszewski. – Uzyskaliśmy też pozwolenie na budowę, a gdy tylko Urząd Marszałkowski w Toruniu ogłosił konkurs, przystąpiliśmy do niego i zdobyliśmy dofinansowanie na budowę świetlicy.

drukuj (Będzie nowa świetlica w gminie!)

  • Wizualizacja świetlicy z zewnątrz

« wstecz

Banery

Stopka