Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne!

Wójt Marek Olszewski podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie budowy świetlicy w Młyńcu Drugim i kanalizacji w tzw. aglomeracji lubickiej.

O tym, że gmina ma otrzymać środki na budowę świetlicy pisaliśmy już kilka dni temu – tutaj.

Przypomnijmy - świetlica powstanie u zbiegu ulicy Dolina Drwęcy i drogi z Mierzynka. Powierzchnia budynku wyniesie ok. 170 m2. Znajdzie się tam m.in. sala główna o powierzchni 108 m2, którą można w razie potrzeby podzielić na dwa oddzielne pomieszczenia. Świetlica będzie miała swoją kuchnię i pomieszczenie gospodarcze. Przed obiektem stanie 50 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek stanie się praktycznie samowystarczalny pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

- Prace nad inwestycją rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, od jej zaprojektowania – wyjaśnia wójt Marek Olszewski. – Uzyskaliśmy też pozwolenie na budowę. W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na budowę obiektu.

Zadanie będzie dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Druga, wielomilionowa inwestycja „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Lubicz”, zostanie wsparta z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Zintegrowanych Funduszy Terytorialnych (ZIT). Przypomnijmy, że dotyczy to Lubicza Dolnego, Lubicza Górnego oraz Krobi.

Wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji w wymienionych miejscowościach gmina złożyła już w ubiegłym roku, ogłaszając też przetarg na wykonawstwo tej inwestycji.

- W przypadku PROW-u, a więc świetlicy w Młyńcu Drugim, nie było takiej możliwości – przetarg można ogłosić dopiero po podpisaniu umowy, natomiast w ramach RPO, z którego skorzystamy budując kanalizację, wykonawcę można wyłaniać zaraz po złożeniu i zweryfikowaniu wniosku – wyjaśnia wójt.

Mimo, że gmina do tej pory na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w tzw. aglomeracji lubickiej ogłosiła już kilka przetargów, to nie ma chętnych do podjęcia się tego zadania. Wybrana w ostatnim postępowaniu firma wycofała się tuż przed podpisaniem umowy.

- Jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować tę inwestycję – zapewnia jednak wójt.

Kolejny przetarg jest już ogłoszony.

 

drukuj (Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne!)

« wstecz

Banery

Stopka