Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

"Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze

Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” w Lubiczu Dolnym  została laureatem XVIII edycji ogólnopolskiego prestiżowego konkursu „Sposób na Sukces”.

Główną ideą konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych na obszarach wiejskich. „Lubiczanka” została wyróżniona w kategorii inicjatywy lokalne na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Ocenie podlegały działania przedsiębiorcze podmiotów realizowane w latach 2016-2017. Rada programowa konkursu na podstawie odbytych wizyt u nominatów, wyłoniła piętnastu laureatów w trzech kategoriach. Gala finałowa odbyła się 11 września w Pałacu Belweder w Warszawie.

Tegoroczną edycję konkursu honorowym patronatem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a  dodatkowo galę finałową minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Do konkursu spółdzielnię zgłosiła Karina Wroniecka, pracownik KPODR w Minikowie, PZDR Toruń i radna gminy Lubicz.

-  Z usług „Lubiczanki” korzysta sołectwo, w którym mieszkam, czyli Gronowo – mówi Karina Wroniecka. - Spółdzielnia pielęgnuje zieleń, opiekuje się też placem zabaw i siłownią zewnętrzną, wykonuje także inne usługi. Działalność „Lubiczanki” obserwuję od samego początku i widzę, jak się rozwija, rozszerzając swoją ofertę, sprawnie konkurując z firmami prywatnymi. A trzeba przypomnieć, że to podmiot ekonomii społecznej, którego funkcjonowanie jest obwarowane określonymi warunkami. 

„Lubiczanka” powstała w 2013 r. z inicjatywy gminy Lubicz, która spółdzielnię założyła wraz z Obrowem.

- „Lubiczanka” to jedno z najlepszych przedsięwzięć w najnowszej historii tej gminy – uważa wójt Marek Olszewski:  - Spółdzielnia aktywizuje mieszkańców, pomaga im wrócić na rynek pracy. Teraz już jest to wspaniały zespół, wspólnie tworzący markę „Lubiczanki”.

Joanna Zielińska, prezes „Lubiczanki” mówi: - Bycie w gronie laureatów tak prestiżowego konkursu cieszy nas i jest nagrodą za trud i ogrom żmudnej pracy wykonanej w latach 2014-2017. Zwycięstwo w konkursie to także miły finał wspólnego wysiłku, nie tylko doświadczonych już pracowników "Lubiczanki", ale także współpracy oraz wsparcia nas w toku konkursu przez pana wójta i Radę Gminy Lubicz, w tym szczególnie radną z Gronowa. A od strony pragmatycznej, nasza obecność w gronie laureatów, to potwierdzenie słuszności decyzji o poszukiwaniu kolejnych nisz na rynku dla „Lubiczanki” oraz powód do podejmowania dalszych odważnych kroków w rozwijaniu oferty spółdzielni w przyszłości.

O działalności spółdzielni można przeczytać tutaj.

drukuj ("Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze)

« wstecz

Banery

Stopka