Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Poznajcie obecnego wójta Lubicza i jego zastępcę

Wójt Marek Nicewicz

Ma 47 lat, urodził się w Toruniu, jest mieszkańcem Krobi, absolwentem Bydgoskiej Akademii Techniczno – Rolniczej, na kierunku budownictwo lądowe, którą ukończył z tytułem magistra inżyniera w specjalizacji drogi, ulice, lotniska.

Drogę zawodową rozpoczął, pracując w firmie telekomunikacyjnej, gdzie nadzorował budową sieci telefonicznej. Doświadczenie i wiedza na temat rozwijającej się prężnie branży telekomunikacyjnej zaowocowały 3-letnim kontraktem w Szwajcarii, przy budowie międzynarodowej sieci światłowodowej i central telefonicznych.

W kolejnych latach Marek Nicewicz budował kontakty handlowe z najszybciej rozwijającym się rynkiem świata – Chinami. W 2007 roku rozpoczął pracę w kolejnej firmie telekomunikacyjnej w Poznaniu, na stanowisku kierownika projektu. W 2009 roku wraz z żoną założył firmę zajmującą się nadzorem budowlanym.

Przedostatnią pracą obecnego wójta była posada inspektora nadzoru budowlanego w Państwowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Toruniu, skąd został przeniesiony do Starostwa Powiatowego w Toruniu, do działu inwestycji, gdzie pracował aż do momentu wyboru na stanowisko wójta gminy Lubicz. 

Marek Nicewicz jest mieszkańcem gminy Lubicz od 18 lat. Swoją aktywność społeczną rozpoczął w 2012 roku, od organizowania imprez sportowych w Krobi. Wiosną 2013 roku zainicjował odbywającą się do dziś Lubicką Ligę Orlika, turniej, w którym grają cztery gminy - Czernikowo, Obrowo, Lubicz i Łysomice.

Założył też i rozwinął cieszącą się ogromnym powodzeniem sekcję brydża sportowego, z rozgrywkami zaliczanymi do Grand Prix powiatu toruńskiego. Kierowany przez Marka Nicewicza Klub Sportowy Krobia organizuje dla dzieci olimpiady sportowe, a dla dorosłych, oprócz turniejów piłkarskich i brydżowych, także zawody w siatkówce plażowej, turnieje badmintona i ping-ponga.

Wójt działa także w lokalnym Stowarzyszeniu RGL Zakola Drwęcy, którego celem jest promocja i rozwój gminy Lubicz. W ramach stowarzyszenia organizowane są m.in. śniadania biznesowe, wigilie dla samotnych, wieczory kolęd i śpiewów patriotycznych.

Marek Nicewicz jest ojcem 26-letniego syna Tomasza, z wykształcenia inżyniera budownictwa, pracującego w rodzinnej firmie oraz 24-letniej córki Karoliny, studentki Uniwersytetu Łódzkiego, asystentki w dziale audytu, w znanej firmie consultingowej. Żona Iwona ukończyła prawo i administrację, obecnie pracuje jako analityk finansowy.

Zastępca wójta Wojciech Rakowiecki

Jest 52-letnim absolwentem Politechniki Poznańskiej, którą ukończył na Wydziale Elektrycznym i Elektrotechnicznym, uzyskując dyplom magistra inżyniera o specjalności elektroenergetyka. Absolwent licznych studiów podyplomowych m.in. Studium Menadżerskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest słuchaczem studium podyplomowego „administracja samorządowa” w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Uczestnik szkoleń i staży w kraju i zagranicą, m.in. w Wielkiej Brytanii i USA.

Wojciech Rakowiecki przez ponad 20 lat pracy zawodowej był związany z branżą energetyczną w Toruniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w obszarze technicznej obsługi odbiorców oraz w restrukturyzacji organizacyjnej. Przez szereg lat zajmował się koordynacją działań restrukturyzacyjnych, pełniąc funkcję doradcy ds. restrukturyzacji i prywatyzacji, a później pełnomocnika zarządu ds. prywatyzacji.

Dzięki umiejętności łączenia wiedzy z zakresu zagadnień technicznych ze znajomością prawa i ekonomii, Wojciech Rakowiecki brał udział w realizacji wielu projektów restrukturyzacyjnych, pracując zarówno w charakterze członka zespołu, jak i osoby bezpośrednio prowadzącej projekty.

Jako kierownik Biura Usług Technicznej Obsługi Odbiorców w toruńskiej energetyce kierował podległymi wydziałami oraz podmiotami zewnętrznymi świadczącymi usługi podwykonawcze (6 Wydziałów, 12 firm podwykonawczych – łącznie ponad 150 osób).

W ostatnich latach swojej aktywności zawodowej obecny zastępca wójta był związany z obszarem odnawialnych źródeł energii, gdzie brał udział w realizacji wielu projektów fotowoltaicznych. To zdecydowany zwolennik i propagator jak najszerszej obecności OZE w naszym życiu.

Wojciech Rakowiecki jest urodzonym lubiczaninem, ojcem trójki, dorosłych już dzieci. Prywatnie żeglarz oraz miłośnik dwóch kółek – kolarz i motocyklista. Aktywnościom tym oddaje się z zamiłowaniem w każdym wolnym czasie. 

drukuj (Poznajcie obecnego wójta Lubicza i jego zastępcę)

  • Wójt Marek Nicewicz
  • Zastępca wójta Wojciech Rakowiecki

« wstecz

Banery

Stopka