Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Nie będzie podwyżki za śmieci

W przyszłym roku odpady z naszej gminy nadal będzie wywozić Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu.

10 grudnia wójt Lubicza Marek Nicewicz podpisał umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2019 roku z  Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń. Spółka wygrała ogłoszony przez gminę przetarg nieograniczony. Za usługę zapłacimy 2 mln 413 tys. zł.

- W 2019 roku obowiązują dotychczasowe stawki opłat – mówi wójt Marek Nicewicz. – Co istotne, nasi mieszkańcy za śmieci płacą tyle samo od samego początku tzw. rewolucji śmieciowej, czyli od lipca 2013 r.

Gmina Lubicz w szczególny sposób traktuje także duże rodziny, dla których – w przypadku pięciu osób i więcej - stawki są mniejsze.

Liczba osób w gospodarstwie

domowym

Przy segregacji   

na osobę za mies.   

Przy braku segregacji

na osobę za mies.

za każdą osobę do 4

12 zł

16,80 zł

za 5 i 6 osobę

6

8,40

za 7 i każdą następną

3

4,20

 

Warto dodać, że w naszej gminie śmieci segreguje ok. 91 proc. mieszkańców.

Co roku Referat Gospodarki Odpadami wysyła druki przelewu opłat z załączonymi na kolejny rok harmonogramami wywozu odpadów, dzięki czemu podatnicy mogą na bieżąco sprawdzać termin ich odbioru.

- Co nas szczególnie cieszy, w nowej umowie zagwarantowaliśmy sobie również, że na rok z góry zostanie także ustalony harmonogram mycia pojemników, zatem będziemy mogli uprzedzić o tym mieszkańców odpowiednio wcześniej – mówi Dorota Kamińska, kierownik referatu.

Umowę ze strony MPO podpisali prezes Piotr Rozwadowski i zastępca Grzegorz Brożek.

drukuj (Nie będzie podwyżki za śmieci)

  • Podpisanie umowy między gminą Lubicz a MPO
  • Podpisanie umowy między gminą Lubicz a MPO

« wstecz

Banery

Stopka