Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Ruszyły prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim

Mieszkańcy Młyńca Drugiego będą mieli swoje miejsce spotkań. W tym miesiącu wykonawca rozpoczął przygotowania pod budowę świetlicy wiejskiej.

- Wykonawca wprowadził się na plac budowy, ogrodził go, rozpoczął prace ziemne, wytyczył budynek – mówi wójt Marek Nicewicz. – Realizacja robót będzie zależała od warunków pogodowych. Świetlica powinna być gotowa jesienią.

Przypomnijmy - świetlica powstaje u zbiegu ulicy Dolina Drwęcy i drogi z Mierzynka. Powierzchnia budynku wyniesie ok. 170 m2. Znajdzie się w nim m.in. sala główna o powierzchni 108 m2, którą można w razie potrzeby podzielić na dwa oddzielne pomieszczenia. Świetlica będzie miała także pomieszczenia socjalne. Przed obiektem stanie 50 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek stanie się praktycznie samowystarczalny pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

Prace nad inwestycją rozpoczęły się już w 2017 roku, od jej zaprojektowania. W grudniu ub.r. został rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie wykonawcy i podpisano umowę.

Koszt zadania to 950 tys. zł. Gmina pozyskała na nie 500 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

23.01.19

drukuj (Ruszyły prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim)

  • Rozpoczęły się prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim
  • Rozpoczęły się prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim
  • Rozpoczęły się prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim

« wstecz

Banery

Stopka