Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Teraz seniorzy! Ciekawi nowych wyzwań

Seniorzy z gminy Lubicz chętnie wychodzą z domu, ćwiczą, biorą udział w warsztatach, wyjeżdżają na wydarzenia kulturalne. To wszystko dzięki Klubom Wsparcia Seniora. W naszej gminie właśnie ruszył już drugi.

Projekt Klub Wsparcia Seniora w Lubiczu Górnym realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pierwsze zajęcia odbyły się 24 stycznia w wyremontowanej świetlicy przy ulicy Bocznej 4. Po Krobi jest to już drugie na terenie naszej gminy miejsce świadczenia usług wspierających dla osób niesamodzielnych, w tym starszych oraz niepełnosprawnych.

Projekt zaplanowano na dwa najbliższe lata, tj. do końca 2020 roku. Zakłada się, że wezmą w nim udział minimum 24 osoby.

Dwa razy w tygodniu uczestnicy z różnych miejscowości z terenu gminy są dowożeni na zajęcia specjalnie wynajętym busem. Animatorzy przez sześć godzin dziennie organizują im  czas w postaci warsztatów rozwijania umiejętności i zainteresowań, wyjazdów kulturalnych, zajęć z zakresu kultury fizycznej i rehabilitacji wreszcie – zajęć rekreacyjnych i terapeutycznych. Seniorzy otrzymają również dostęp do bezpłatnych usług prawnika, psychologa, poradnictwa socjalnego oraz rodzinnego. Na miejscu uczestnicy mają też zapewniony  obiad.

Gmina Lubicz pozyskała dofinansowanie na realizację projektu ze środków europejskich na poziomie 90 proc. wartości projektu.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 9.1.2 Rozwój usług społecznych, w ramach ZIT  z Regionalnego Programu Operacyjnego

8.02.19

drukuj (Teraz seniorzy! Ciekawi nowych wyzwań)

  • Logotypy
  • Klub Wsparcia Seniora w Lubiczu Górnym
  • Klub Wsparcia Seniora w Lubiczu Górnym
  • Klub Wsparcia Seniora w Lubiczu Górnym

« wstecz

Banery

Stopka