Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zamierzasz złożyć wniosek o dowód? Koniecznie przeczytaj

Uwaga! Na przełomie lutego i marca w Polsce nastąpią zmiany dotyczące wydawania dowodów osobistych. Osoby, które w najbliższym czasie planują złożenie takiego wniosku prosimy o zapoznanie się z informacją.

Jeżeli złożysz wniosek o nowy dowód osobisty przed 4 marca 2019 r., otrzymasz dowód osobisty bez warstwy elektronicznej. Wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą już miały warstwę elektroniczną, dzięki której będzie można użyć e-dowodu do elektronicznej komunikacji m.in. z administracją publiczną.

Jeśli nowy dokument jest Ci potrzebny w najbliższych dniach, a wniosek chcesz złożyć online – zrób to jak najszybciej. Od środy 27 lutego 2019 r. nie będzie takiej możliwości. Ponownie wnioski online będzie można składać od poniedziałku – 4 marca 2019 r.

Jeżeli zależy Ci więc na szybkim załatwieniu sprawy przed 4 marca, przeczytaj nasze wskazówki i działaj zgodnie z nimi:

Składając wniosek – pamiętaj, aby go prawidłowo uzupełnić.

  • Przede wszystkim sprawdź, jakie warunki powinno spełniać zdjęcie do dowodu.
  • Składając wniosek online, wpisz swój numer telefonu – w razie konieczności urzędnik będzie mógł do Ciebie zadzwonić i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
  • Jeśli nie jesteś pewna/ pewien, czy Twoje zdjęcie spełnia wymagania lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, idź do urzędu i tam – po wyjaśnieniu wątpliwości z urzędnikiem – złóż wniosek.

Ważne! W piątek 1 marca od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu ogólnopolskiego Rejestru Dowodów Osobistych. 

Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będziesz miała/ miał możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego – nie odbierzesz gotowego, już spersonalizowanego dokumentu.

Dlatego nie odkładaj tych spraw na ostatnią chwilę, załatw to już dziś.

Szczegółowych informacji udziela: Barbara Wiertel, budynek B Urzędu Gminy Lubicz, pok. nr 5, e-mail dowody@lubicz.pl,  tel. 56 674 40 13.

20.02.19

drukuj (Zamierzasz złożyć wniosek o dowód? Koniecznie przeczytaj)

« wstecz

Banery

Stopka