Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Receptę zamówisz telefonicznie lub on-line

W przychodni Citomed w Lubiczu Górnym receptę na leki przewlekle stosowane można zamówić on-line. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Władze gminne, także z udziałem radnych, kilkakrotnie spotkały się z przedstawicielami Lecznic Citomed w sprawie usprawnienia funkcjonowania przychodni zdrowia w Lubiczu Górnym. Rozmowy dotyczyły zgłaszanych przez mieszkańców problemów z trudnościami w skorzystaniu z usług medycznych i zarejestrowaniem się na wizyty. Dyrektor zarządzający Lecznic Citomed Katarzyna Ramlo z zainteresowaniem wysłuchała wszystkich uwag zgłaszanych przez radnych i wyjaśniła zasady, jakimi musi kierować się każda placówka medyczna działająca w ramach NFZ. Jak się okazało biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, poradnia nie ma szans na zakontraktowanie zatrudnienia kolejnego lekarza.

Citomed, szukając rozwiązania usprawnienia pracy przychodni, zaproponował wprowadzenie kilku korzystnych dla mieszkańców zmian. Pierwsze z nich weszły już w życie.

To zwiększony limit pacjentów rejestrowanych na wizyty pediatryczne. Po drugie na wizyty kontrolne można teraz zapisywać się z wyprzedzeniem. Każdego dnia przychodnia zapewnia ponad 50 proc. miejsc na rejestracje bieżącą (nagłe zachorowania), w tym 29 proc. na rejestracje osobistą i  23 proc. na rejestracje telefoniczną, blisko 20 proc. na wizyty kontrolne i prawie 30 proc. wizyt recepturowych.

- Jeżeli pacjenci zrozumieją, że recepty na leki przyjmowane na stałe, w chorobach przewlekłych, można zamawiać bez wizyty u lekarza, to zwiększy się limit przeznaczony na wizyty bieżące – wyjaśnia Katarzyna Ramlo.

Jak w takim razie zamówić taką receptę bez kontaktu z lekarzem?

Recepty na leki stosowane przewlekle, wpisane w historię choroby, można zamówić, wypełniając osobiście odpowiedni druk w rejestracji, telefonicznie, mailowo oraz on-line. Tutaj znajdziecie Państwo najważniejsze informacje na ten temat z numerami telefonów, adresem mailowym, przekierowaniem do formularza, a także inne użyteczne informacje kontaktowe, m.in. gdzie zgłosić się nocą i w dni wolne.

12.03.19

drukuj (Receptę zamówisz telefonicznie lub on-line)

« wstecz

Banery

Stopka