Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

W kwietniu rusza budowa kanalizacji w Krobi

Wójt Marek Nicewicz podpisał umowę z wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej w tzw. aglomeracji lubickiej. To I etap inwestycji obejmujący 2,7 km sieci w Krobi. Planowane zakończenie prac przed 1 listopada.

Rusza oczekiwania od wielu lat budowa kanalizacji sanitarnej w Krobi. 22 marca wójt Marek Nicewicz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, spółką „Wimar” z Koronowa, opiewającą na ponad 3,2 mln zł. - Stało się to możliwe dzięki zmianie parametrów przetargu – mówi wójt Marek Nicewicz.

Przypomnijmy, gmina sześciokrotnie ogłaszała przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej w aglomeracji lubickiej. Jednak ze względów formalnych, m.in. zbyt wysoką cenę w stosunku do kosztorysu lub wycofanie się kontrahenta po ogłoszeniu wyników przetargu, nie doszło do rozpoczęcia prac. Obecny wójt postanowił więc podzielić zadanie na odcinki oraz rozbić inwestycję na trzy lata.

Kanalizacja Krobi to pierwszy etap, obejmujący ulice: Osiedlową, Osikową, Cisową, Żytnią, Makową, Oliwkową, Olimpijską, Pod Dębami, Poprzeczną i Okrągłą (poniżej mapka). Pozostałe etapy będą realizowane w latach 2020-2021 w Lubiczu Dolnym, Lubiczu Górnym, a także w Krobi. 

Obszary nie objęte skanalizowaniem są w tej chwili przedmiotem opracowywania zleconego przez spółkę Lubickie Wodociągi. Wszelkie potrzeby w tym zakresie można kierować do sołtysów oraz radnych gminy z danego okręgu.

W związku z tym kolejne etapy kanalizacji wójt zaprezentuje w czasie sierpniowo-wrześniowych zebrań wiejskich.

Przekazanie placu budowy tegorocznej inwestycji w Krobi nastąpiło 26 marca, a zakończenie prac planowane jest na 31 października tego roku.

Zadanie pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Aglomeracji Lubicz – część I” zostanie dofinansowane ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

O związanych z budową zmianach organizacji ruchu w Krobi poinformujemy po otrzymaniu szczegółów od wykonawcy.

Koordynator inwestycji ze strony gminy Paweł Bagiński (Lubickie Wodociągi): nr tel. 56 678 53 14, e-mail p.baginski@lubickiewodociagi.pl.

Kierownik budowy firmy „Wimar” - Marcin Papke: nr tel. 382 13 35, m.papke@wimar.pl.

26.03.19

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

drukuj (W kwietniu rusza budowa kanalizacji w Krobi)

  • Logotypy
  • Podpisanie umowy z wykonawcą budowy kanalizacji w Krobi
  • Przekazanie placu budowy w Krobi
  • Mapka aglomeracji lubickiej
  • Mapka szczegółowa

« wstecz

Banery

Stopka