Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Nocnym z Torunia do Lubicza Górnego [filmik]

W nocy z 5 na 6 kwietnia 20 minut po północy z pętli przy ul. Olimpijskiej w Toruniu wyruszył pierwszy nocny kurs linii 02 do Lubicza Górnego. - Bardzo się cieszę z tego połączenia - mówił w rozmowie z wójtem Markiem Nicewiczem jeden z mieszkańców wysiadający w Lubiczu Dolnym. 

Kursy, finansowane przez Gminę Lubicz, zostały uruchomione we współpracy z toruńskim Miejskim Zakładem Komunikacji. Z pasażerami  pierwszego kursu trasę testował także Marek Nicewicz. – Jako wójt gminy jestem zobowiązany dbać o mieszkańców w każdym wieku – mówi. – To spełnienie mojej obietnicy wyborczej danej młodym ludziom, którzy korzystając z atrakcji Torunia mają problem z dotarciem do domu.

Nocne autobusy z Torunia do Lubicza Górnego odjeżdżają z pętli przy ul. Olimpijskiej o godz. 0.20 i 1.50. Odjazdy autobusów są skomunikowane z przyjazdem tramwajów linii nr 1N.

Aby skorzystać z przejazdu z centrum Torunia, np. z al. Solidarności, należy wsiąść do tramwaju linii nr 1N o godz. 0.00 lub 1.30. Tramwaje te dowiozą pasażerów na godz. 0.18 lub 1.48 do przystanku "Olimpijska" vis a vis przystanku autobusowego, na którym czeka autobus linii 02. Trasa przejazdu autobusu przebiega drogą krajową nr 10. Wszystkie przystanki mają status "na żądanie". Końcowym jest „Lubicz Górny” przy ul. Lipnowskiej.

Mylące mogło być oznakowanie przez MZK autobusu jako "Lubicz Osiedle". Powinno być "Lubicz Górny", co przewoźnik poprawi. Takie mamy zapewnienie po dzisiejszej rozmowie.

W drodze powrotnej, odjeżdżając o godz. 0.30 lub 2.00,  autobus dojeżdża do pętli przy ul. Olimpijskiej odpowiednio o godz. 0.39 lub 2.09. Tutaj można przesiąść się na tramwaj linii 1N, który wyrusza o 0.42 lub 2.12. Do al. Solidarności dojeżdża na godz. 1.00 lub 2.30. Zatem przejazd na trasie Lubicz Górny - al. Solidarności trwa 30 minut. Koszt biletu to 1,40 (ulgowy) lub 2,80 zł.

Mapka z trasą autobusu

Link do filmiku z pierwszego kursu (Lubicz Górny - Toruń) 

8.04.19

drukuj (Nocnym z Torunia do Lubicza Górnego [filmik])

  • Pierwszy kurs autobusem linii 02
  • Pierwszy kurs autobusem linii 02
  • Pierwszy kurs autobusem linii 02

« wstecz

Banery

Stopka