Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Równiarki wyjechały na drogi

Roboty idą pełną parą. W tym roku na wiosenne remonty dróg nasza gmina przeznaczy ponad 1,6 mln zł.

Od pierwszych ciepłych dni Zarząd Dróg Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu realizuje remonty dróg gruntowych przy pomocy wykonawcy wyłonionego w drodze zamówienia publicznego. To Zakład Drogowo – Budowlany z Rogowa. - Firma zajmie się dostawą kruszywa drogowego, kruszeniem materiału rozbiórkowego pozyskanego przez zarząd, mieszaniem kruszyw oraz docelowo wbudowaniem tego materiału w drogi gruntowe  – mówi Grażyna Buczeń, kierownik gminnego zarządu dróg. 

Koszt remontu wszystkich dróg gruntowych na terenie gminy w podanej wyżej technologii (wraz z dostawą kruszywa) to niemal 1,4 mln zł.

- Docierają do nas uwagi, że roboty są źle wykonywane, ponieważ –  zdaniem mieszkańców - jedna równiarka poprawia po drugiej. To nie jest prawdą – mówi pani kierownik i wyjaśnia: – Po wysypaniu mieszkanki na drogę wjeżdża równiarka, która rozprowadza materiał. Następnie polewany jest on wodą w celu lepszego zagęszczenia mieszanki. Kolejna równiarka wjeżdża po to, aby nadać drodze odpowiedni profil. Taka jest metoda naprawy powierzchni za pomocą tłucznia. Na koniec materiał zagęszcza walec.

Zarząd dróg wyłonił również wykonawcę na remonty cząstkowe. Naprawy nawierzchni bitumicznych w tym roku będzie wykonywać Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego z Torunia. Wartość tego zadania to prawie 242 tys. zł.

17.04.19

drukuj (Równiarki wyjechały na drogi)

« wstecz

Banery

Stopka