Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Pudełko życia dla samotnych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu, razem z Fundacją Neuca, prowadzi akcję „Pudełko życia dla samotnych mieszkańców gminy Lubicz”. Pierwszy, sondażowy etap zakłada rozdanie osobom mieszkającym samotnie serii 300 takich pudelek, zawierających specjalny formularz oraz naklejki na lodówkę.

- Pudełko życia to opatrzony specjalną etykietką trwały i estetyczny pojemnik, w którym powinny znaleźć się informacje podane przez osobę mieszkającą samotnie – mówi Anna Warlikowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiczu. – Wszystko po to, aby w razie niespodziewanej konieczności udzielenia pomocy można było szybko ustalić na co leczy się taka osoba, jakie bierze leki, na co jest uczulona, co zrobić z kluczami od domu w przypadku zabrania chorego do szpitala, kogo powiadomić itd.

Pudełko takie, ze specjalnym formularzem - kartą informacyjną, umieszcza się w lodówce jako miejscu najbardziej rozpoznawalnym w każdym mieszkaniu, naklejając na jej drzwiach specjalną naklejkę. Każdy członek służb ratowniczych doskonale wie, że gdzie powinien szukać informacji na temat  stanu zdrowia chorego mieszkającego samotnie.

Lubicki GOPS, wraz z Fundacją Neuca, rozpoczął właśnie akcję „Pudełko życia dla samotnych mieszkańców gminy Lubicz”. Pierwszy, sondażowy etap zakłada rozdanie takim osobom serii 300 takich pudelek. Dystrybucja ich jest prowadzona głównie za pośrednictwem sołtysów naszej gminy, bezpośrednio w siedzibie GOPS w Lubiczu oraz indywidualnie na zgłoszenia sąsiedzkie, czyli od znajomych, sąsiadów i rodziny osób mieszkających samotnie.

Akcję koordynuje Anna Warlikowska, GOPS, tel. 56 674 21 55 lub 56.

25.04.19

drukuj (Pudełko życia dla samotnych)

« wstecz

Banery

Stopka