Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Maj w gminnej bibliotece publicznej

każdy poniedziałek - nauka gry w szachy dla dzieci i młodzieży, godz.15.30-16.30, Filia w Grębocinie

każdy poniedziałek - gry planszowe, godz. 16.30-17.30, Filia w Grębocinie

każdy czwartek - angielski dla najmłodszych dzieci (od lat 2 do II klasy SP), godz. 16.30, Filia w Grębocinie

6.05 20.05 - ,,Kryminalni"(klub młodych miłośników kryminałów) - godz. 15.30, Filia w Grębocinie

8 – 15 maja Tydzień Bibliotek

7.05 – Bajkoteka – rytmika – godz. 11.15, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu Dolnym

10.05 – spotkanie autorskie i warsztaty z Tomaszem Stochmalem pt. „Mataszkowie i skarby Torunia” – Filia w Grębocinie  i Filia w Lubiczu Górnym (godziny podamy na stronie internetowej i fb biblioteki i gminy). Pan Tomasz to pasjonat, obrońca i opiekun zabytków oraz miłośnik podróży po Polsce; autor książek dla dzieci, m.in.: „Mataszkowie i skarby Torunia”, „Mataszkowie i mazurska przygoda” czy "Mataszkowie i gdańska zagadka" oraz przewodników; popularyzator idei zwiedzania i poznawania Polski przez dzieci, autor bloga "Podróże z Mataszkami, na którym przedstawia ciekawe miejsca w Polsce.

13.05 – Parada Postaci Bajkowych – przemarsz dzieci ze szkoły podstawowej w Lubiczu Dolnym przebranych za postaci z bajek - happening promujący czytanie książek i bibliotekę (godziny podamy na stronie internetowej i fb biblioteki i gminy).

13.05 – Bajkoteka – zajęcia kreatywne  z Twórczą Chatą – godz. 11.00, GBP Lubicz Dolny

15.05 – spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci, dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, bardzo popularnej wśród naszych młodych czytelników – godz. 11.30, GBP Lubicz Dolny.

21.05 – warsztaty szydełkowe z koronki koniakowskiej – specjalnie dla mieszkanek naszej gminy przyjedzie instruktor  z Fabryki Nici ARIADNA w Łodzi i poprowadzi warsztaty, godz. 15.00 (ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy), GBP Lubicz Dolny.

21.05 – Bajkoteka – zajęcia czytelniczo – plastyczne – godz. 11.00, GBP Lubicz Dolny.

22.05 -„Psocińce,  rozwesołki  i inne wiersze” – gminne eliminacje konkursu  na interpretację wierszy dla dzieci. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-II szkól podstawowych ze szkól gminy Lubicz. Ma na celu m.in. przybliżenie dzieciom twórczości poetek obchodzących w tym roku okrągłe rocznice urodzin lub śmierci: Joanny Papuzińskiej,  Ewy Szelburg-Zarembiny i  Danuty Wawiłow, zachęcenie do aktywizacji twórczej. GBP Lubicz Dolny.  

27.05 - DKK dla dzieci, godz. 16.30, Filia w Grębocinie

28.05 - DKK dla dorosłych, godz.18.00, Filia w Grębocinie

28.05 – Bajkoteka – gimnastyka metodą ruchu rozwijającego – godz. 9.30, GBP Lubicz Dolny.  

30.04.19

drukuj (Maj w gminnej bibliotece publicznej)

« wstecz

Banery

Stopka