Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Kolejny przetarg na budowę kanalizacji

Jeszcze w tym roku powinna być zbudowana kanalizacja na sześciu ulicach w Lubiczu Górnym. W miniony piątek gmina ogłosiła przetarg na wykonawstwo inwestycji.

W kwietniu ruszył I etap wyczekiwanej od wielu lat budowy kanalizacji w tzw. aglomeracji lubickiej. Rozpoczęło od Krobi, gdzie inwestycja jest realizowana na 10 ulicach. Dla wygody mieszkańców szkice z zaznaczonym zakresem prac na dany tydzień będą publikowane na profilu fejsbukowym Sołectwa Krobia.

Zaoszczędzone na pierwszym przetargu pieniądze zostały przeznaczone na budowę kanalizacji w Lubiczu Górnym. W miniony piątek gmina ogłosiła przetarg na prace na następujących ulicach: Przy Skarpie, Niteckiego, Trzaskalskiego, Bażantowej, Nad Strugą i Gajowej. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 28 maja. Jeżeli wszystko pójdzie z planem, kanalizacja w Lubiczu Górnym powinna być gotowa jesienią tego roku.

To nie koniec porządkowania gospodarki wodno-kanalizacyjnej w tzw. aglomeracji lubickiej obejmującej Krobię, Lubicz Górny i Lubicz Górny. Pozostałe etapy władze gminy planują zrealizować w następnych latach.

Obszary nieobjęte skanalizowaniem są w tej chwili przedmiotem opracowywania zleconego przez spółkę Lubickie Wodociągi. Wszelkie potrzeby w tym zakresie można kierować do sołtysów oraz radnych gminy z danego okręgu.

W związku z tym informacje na temat kolejnych etapów kanalizacji wójt zaprezentuje w czasie wrześniowych zebrań wiejskich.

13.05.19

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

drukuj (Kolejny przetarg na budowę kanalizacji)

  • Logosy

« wstecz

Banery

Stopka