Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Latem będzie oficjalna plaża w Józefowie!

W gminie Lubicz powstanie pierwsze od lat miejsce do kąpieli – nad urokliwym jeziorem w Józefowie (sołectwo Młyniec Drugi). Poszukujemy ratowników oraz przedsiębiorców, którzy latem chcieliby prowadzić tam bar czy wypożyczalnię sprzętu.

Jezioro o powierzchni ok. 5,5 ha jest położone w otoczeniu lasów. Mimo tego, że oficjalnie nie było nad nim kąpieliska, z letniej ochłody w Józefowie zwyczajowo korzystało wielu mieszkańców. Władze gminy Lubicz postanowiły uporządkować ten temat, by stworzyć miejsce rekreacji i spędzania wolnego czasu. Ma ono być czynne od 29 czerwca do 27 sierpnia. Nad bezpieczeństwem kąpiących się ma czuwać ratownik.

Dziś, na wniosek wójta Marka Nicewicza, Rada Gminy Lubicz podjęła decyzję o utworzeniu nad józefowskim jeziorem miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli  Wójt, proponując uchwałę zapewnił radnych, że gmina sprawdziła wcześniej czy takie "kąpielisko"  może w ogóle powstać. Przede wszystkim na własne potrzeby gmina zleciła badania wody i piasku, które wypadły pozytywnie. Zgodnie z przepisami badania wody przed sezonem i w jego trakcie przeprowadzi także sanepid.

Nad jeziorem znajduje się piaszczysta plaża o linii brzegowej 34 metrów. Zostanie ona uporządkowana i uzupełniona m.in. w kosze na śmieci i toalety przenośne. Teren jest wyposażony w sieć wodociągową oraz instalację elektryczną.

Gmina Lubicz rozpoczyna poszukiwania chętnych przedsiębiorców, którzy w okolicach jeziora chcieliby prowadzić sklepik, bar czy wypożyczalnię sprzętu pływającego, itp. Poszukujemy również chętnych do pracy ratowników. Zainteresowani szczegółowe informacje mogą uzyskać w pok. nr 7 budynek „B” Urzędu Gminy Lubicz pod nr tel. 56 674 40 15 lub pod adresem e-mail: pr@lubicz.pl.

16.05.19

drukuj (Latem będzie oficjalna plaża w Józefowie!)

« wstecz

Banery

Stopka