Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Krok po kroku. Jak podłączyć się do sieci kanalizacyjnej?

Nowa sieć kanalizacyjna powstała w Złotorii. W tej chwili budowa sieci trwa w Krobi. A jeszcze w tym roku ma być realizowana w Lubiczu Górnym. Co należy zrobić, aby przyłączyć się do kanalizacji? Wyjaśniamy.

Krok 1

Z siedziby Lubickich Wodociągów pobieramy wniosek o przyłącze kanalizacji sanitarnej (wydanie warunków technicznych) oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Oba druki znajdziecie też tutaj

Krok 2

Wypełniony wniosek wraz z oświadczeniem oraz mapką geodezyjną (sytuacyjno-wysokościową skala 1:500 lub 1:1000) swojej działki składamy w Lubickich Wodociągach. Mapka jest do uzyskania w Starostwie Powiatowym – pok. nr 8 na parterze.

Krok 3

Lubickie Wodociągi na podstawie wniosku wydają warunki wykonawcze. Koszt 50 zł.

Krok 4

Wykonawca robót zgodnie z kontraktem realizuje podprowadzenie do granicy działki rury przyłączeniowej kanalizacyjnej fi 150.

Krok 5

Właściciel nieruchomości może wykonać przyłącze do wyprowadzonej przez Wodociągi rury na dwa sposoby:

  1. We własnym zakresie, sugerowane jest zamontowanie na terenie posesji prostej studzienki rewizyjnej fi 315. Po wykonaniu przyłącza, ale przed zasypaniem wykopów, należy zgłosić wykonanie do LW; przyjedzie pracownik, dokona odbioru.
  2. Zlecenia do LW, wówczas wszystko kompletnie wykonują ekipy LW; koszt usługi zostanie oszacowany i uzgodniony odrębnie dla każdego przyłącza na podstawie projektu.

Krok 6

Likwidacja dotychczasowego szamba, tj. całkowite opróżnienie i np. zasypanie jest konieczne i można wykonać je samodzielnie we własnym zakresie lub zlecić LW. Koszt w zależności od objętości zostanie indywidualnie uzgodniony z zleceniodawcą.

Krok 7

To podpisanie z Lubickimi Wodociągowej umowy na odbiór ścieków, a po oddaniu sieci do użytkowania możliwa jest codzienna eksploatacja.

Czy to się opłaca?

Wywóz szamba w skali miesiąca kosztuje 120 - 150 zł, a ta sama ilość nieczystości odprowadzona do gminnej kanalizacji, to koszt ok. 75 zł (6,31 zł brutto za m3).

Więcej:  Joanna Tempińska - Bicz (Lubickie Wodociągi): nr tel. 56 678 53 14, e-mail biuro@lubickie-wodociagi.pl.

29.05.19

drukuj (Krok po kroku. Jak podłączyć się do sieci kanalizacyjnej?)

  • Ulotka informacyjna

« wstecz

Banery

Stopka