Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Erasmus+. Nauczyciele przeszkoleni. Zyskają uczniowie

Do szkół w Młyńcu Pierwszym, Lubiczu Dolnym i Złotorii trafiły roboty i interaktywne gry oraz inne nowoczesne pomoce do kodowania. Po wakacjach będą wykorzystywane na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Wszystko dzięki temu, że nauczyciele wzięli udział w europejskim projekcie „Let’s code it! Teacher hackaton”.

3 czerwca w świetlicy OSP w Młyńcu Pierwszym odbyła się konferencja podsumowująca realizowany od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2019 r. projekt Erasmus+, którego liderem jest gmina Lubicz. Projekt o wartości 36693, 00 Euro pt.: „Let’s code it! Teacher hackaton” powstał w ramach konsorcjum zrzeszającym trzy szkoły w Młyńcu Pierwszym, Lubiczu Dolnym w Złotorii.

- Na bazie tego projektu w każdej ze szkół w przyszłym roku będą realizowane interesujące innowacje pedagogiczne z zakresu programowania – mówi Mariola Marcinkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym.

To ciekawe pomysły, jak np. utworzenie mapy interaktywnej naszej gminy, na której będą umieszczone obiekty o walorach przyrodniczych i kulturowych.

Obecni na konferencji goście mieli okazję zapoznać się z innowacjami, a także obejrzeć nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęty zakupione na potrzeby przedsięwzięcia. Np. edukacyjnego Robota Photon, poruszającego się po podłodze zgodnie z wcześniej zakodowaną trasą Blue-Bota, rozwijającego u uczniów logiczne algorytmiczne myślenie Ozobota, sterowaną przez Bluetooth kulę SPRK, interaktywną grę planszową Scotie oraz maty do kodowania. Wszystkie szkoły otrzymały również drona Tello.

Ważnym punktem programu konferencji było wręczenie jej uczestnikom certyfikatów Europass – Mobilność.

Nauczyciele biorący udział w „Let’s code it! Teacher hackaton” podkreślali, że dzięki projektowi uzupełnili i zaktualizowali swoją wiedzę oraz doświadczenie w zakresie nauki programowania, a także poprawili kompetencje językowe z języka angielskiego. Teraz skorzystają z tego nasi uczniowie.

6.06.19

drukuj (Erasmus+. Nauczyciele przeszkoleni. Zyskają uczniowie)

  • Logo
  • Konferencja podsumowująca projekt "Let’s code it! Teacher...
  • Konferencja podsumowująca projekt "Let’s code it! Teacher...
  • Konferencja podsumowująca projekt "Let’s code it! Teacher...

« wstecz

Banery

Stopka