Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zgłoś się po brązowy pojemnik BIO

Gmina Lubicz w tym roku rozszerzyła odbiór odpadów ulegających biodegradacji na wszystkie miejscowości. Bioodpadów nie wolno wyrzucać gdziekolwiek, a taka sytuacja powtarza się w Grabowcu

- Otrzymaliśmy niepokojącą informację z Nadzoru Wodnego Aleksandrów Kujawski, że mieszkańcy Grabowca z posesji zlokalizowanych w sąsiedztwie Strugi Młyńskiej nielegalnie wyrzucają odpady organiczne ze swoich działek (trawa, liście, gałęzie, kwiaty) na grunty Skarbu Państwa przylegające do koryta cieku – mówi Dorota Kamińska, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Lubicz. - Kategorycznie jest to zabronione, ponieważ odpady mogą ograniczać przepustowość koryta cieku.

Przypominamy, że bioodpady są odbierane przez spółkę MPO bez dodatkowych kosztów.

Właściciele nieruchomości, którzy chcą oddawać bioodpady, proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Lubicz - Referatu Gospodarki Odpadami, pokój nr 1 (parter) w celu złożenia nowej deklaracji (powinna być podpisana przez wszystkich współwłaścicieli) i zapotrzebowania na pojemnik bio. Informacje dodatkowe można uzyskać telefonicznie 56 62 121 28 lub mailowo go@lubicz.pl.

Bioodpady w tym roku będą odbierane do 15 listopada - raz w tygodniu w terenie zabudowy zwartej i raz na dwa tygodnie w rozproszonej.

Każdą ilość bioodpadów można także zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-a (ul. Promowa Lubicz Dolny), gdzie zostaną odebrane bezpłatnie.

12.06.19

drukuj (Zgłoś się po brązowy pojemnik BIO)

« wstecz

Banery

Stopka