Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Wójt Lubicza ma poparcie rady

Rada Gminy Lubicz jednogłośnie udzieliła wotum zaufania wójtowi Markowi Nicewiczowi. Dziś też wójt otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Zgodnie z ustawą takie głosowanie, od tej kadencji, musi odbywać się co roku i zostać poprzedzone debatą nad stanem gminy. W debacie mogli także wziąć udział mieszkańcy, ale żaden wniosek w tej sprawie nie wpłynął. – Dokument o stanie gminy w 2018 r. to zbiór ogólnie dostępnych informacji na jej temat – informował wójt. Gminę przejął z 45 proc. zadłużeniem. Największe inwestycje to uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej, termomodernizacja szkół, budowa dróg i oświetlenia.

Raport o stanie gminy jest dostępny na www.bip.lubicz.pl.

Przewodniczący rady Zbigniew Barcikowski mówił: - Ta rada postanowiła, że w skali wielu potrzeb należy postawić na budowę dróg. Dlatego przygotowaliśmy harmonogram modernizacji na całą kadencję. Ale stawiając tak mocno na drogi, nie zrobimy czegoś innego. Trzeba wybierać, patrząc na gminę szerzej jako na całość. Żaden samorząd, w tym nasz, nigdy nie będzie miał pieniędzy, aby zająć się wszystkim. To oczywiste.

Wójt jednogłośnie uzyskał też absolutorium za wykonanie budżetu 2018. Marek Nicewicz podziękował przede wszystkim obecnemu staroście Markowi Olszewskiemu, który jako poprzedni włodarz Lubicza realizował ubiegłoroczny budżet oraz radnym minionej kadencji, a także skarbnik Grażynie Dąbrowskiej.

25.06.19

drukuj (Wójt Lubicza ma poparcie rady)

  • Absolutorium dla wójta Marka Nicewicza
  • Absolutorium dla wójta Marka Nicewicza
  • Absolutorium dla wójta Marka Nicewicza

« wstecz

Banery

Stopka