Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Mamy swoją plażę w Józefowie!

Od dziś nad jeziorem w Józefowie (gm. Lubicz) można kąpać się pod okiem ratownika.  - Wielka prośba: uszanujmy to, co zostało zrobione, nie niszczmy infrastruktury, a śmieci zamiast na piasek rzucajmy do worków lub kontenera – apeluje wójt Marek Nicewicz.

Nad jeziorem w Józefowie, zgodnie ze wszystkimi przepisami, Gmina Lubicz utworzyła „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”. – To jeden z moich postulatów wyborczych – mówi wójt Marek Nicewicz. – Tym bardziej, że dotychczas ludzie i tak się tam kąpali. Teraz będą mogli to robić pod okiem ratownika, w wodzie, która została dwukrotnie przebadana przez sanepid i nadaje się do kąpieli.

„Kąpielisko” będzie strzeżone przez ratowników codziennie w godzinach 10.00 – 18.00 (do 27 sierpnia).  Z oczywistych więc względów sanitarno-epidemiologicznych na plażę obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

„Miejsce do kąpieli” przygotowano formalnie i organizacyjnie w ekspresowym tempie kilku tygodni.

Dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców z sołectwa Młyniec Drugi, ekip gminnych, a nawet radnych uporządkowano linię brzegową, poszerzono miejsca do plażowania, nawieziono nowy piasek, wytyczono dwa parkingi, wyprofilowano drogę dojazdową. Na drogach dojazdowych zamocowano również strzałki kierunkowe.

Na terenie pojawiły się tablice informacyjne, oznakowanie parkingów, wytyczono miejsca do kąpieli, stanowisko dla ratowników i ich wyposażenia, monitoring bezprzewodowy, a dla zachowania czystości wokół terenu rozmieszczono śmietniki. Poza tym stoi duży kontener.

- Wielka prośba: uszanujmy dotychczasową pracę, nie niszczmy infrastruktury, a śmieci zamiast na piasek rzucajmy do worków lub kontenera – apeluje wójt Marek Nicewicz. – Mam nadzieję, że każdy z nas woli wypoczywać na świeżym piasku, a nie na odpadach. Po to są kosze, aby z nich korzystać, jeżeli okazałoby się, że przepełniają się, to śmieci w workach proszę położyć obok pojemników. Na pewno zostaną posprzątane.

Na jeziorem będzie też funkcjonował bar z ogródkiem gastronomicznym, mini wypożyczalnia sprzętu pływającego i przenośne toalety. Jest także zabezpieczone miejsce na ognisko.

29.06.19, edyt.

drukuj (Mamy swoją plażę w Józefowie!)

  • Ostatnie przygotowania do otwarcia sezonu
  • Na zdjęciu część osób zaangażowanych w uruchomienie...
  • Wójt Marek Nicewicz i Patrycja Dolega z urzędu gminy,...
  • Pismo sanepidu
  • Ocena bieżąca jakości wody do kąpieli z dnia 19.07.2019r.
  • Ocena jakości wody do kąpieli z dnia 20.08.2019 r.

« wstecz

Banery

Stopka