Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Gmina wnioskuje o uchylenie kary

Prezes Lubickich Wodociągów złożył odwołanie od decyzji Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie nałożenia na spółkę prawie 9 mln zł kary za niezgodne z prawem wprowadzanie ścieków do Drwęcy w 2017 roku.

W odwołaniu gmina wnioskuje o uchylenie tej decyzji. Poinformował o tym wójt Marek Nicewicz w oświadczeniu. „Nad dokumentem przez miniony tydzień intensywnie pracowały dwa powołane przeze mnie zespoły (prawny i techniczny). Na 10 stronach dokumentu wykazaliśmy, że jest co najmniej 7 powodów, dla których WIOŚ powinien rozważyć zmianę swej decyzji. Mamy nadzieję, że nasze argumenty przekonają inspektora do anulowania tej dotkliwej dla budżetu gminnego i mieszkańców kary. Jeśli tak się stanie wygrają na tym wszyscy, łącznie ze środowiskiem. Nie zmienia to jednak faktu, że w poprzednich latach w Lubickich Wodociągach nieprawidłowości zaistniały i należy pociągnąć do odpowiedzialności winnych takiego stanu rzeczy” – napisał wójt. Pełną treść oświadczenia załączamy niżej.

Wójt Marek Nicewicz w oświadczeniu odniósł się w także do komentarzy byłego wójta Marka Olszewskiego, które pojawiły się w mediach tuż po upublicznieniu przez gminę informacji o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, o czym pisaliśmy tutaj.

6.08.19

drukuj (Gmina wnioskuje o uchylenie kary)

  • CCI20190805
  • Treść oświadczenia, str. 1
  • Treść oświadczenia, str. 3

« wstecz

Banery

Stopka