Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie

Wczoraj wójt Marek Nicewicz wręczył nominacje dyrektorom szkół w Lubiczu Dolnym, Młyńcu Pierwszym oraz Złotorii, a także Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.

W wakacje odbyły się trzy konkursy na dyrektorów szkół. W Złotorii i Młyńcu pierwszym wygrały dotychczasowe panie dyrektor Wiesława Geras i Mariola Marcinkowska. Danuta Ferens – wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym odeszła na emeryturę. Panią dyrektor zarówno społeczność, jak i władze gminy oficjalnie pożegnały przy okazji zakończenia minionego roku szkolnego. Od września placówką w Lubiczu Dolnym pokieruje Wioletta Pawłowska.

Wioletta Pawłowska urodziła się w Lipnie. Nauczycielem jest od 23 lat, pracowała w różnych placówkach ponadgimnazjalnych, była nauczycielem przedmiotów ekonomicznych, a ostatnio nauczycielem bibliotekarzem. Od roku 2006 pełniła funkcję wicedyrektora Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku, kierując również przez rok placówką jako dyrektor.

Na emeryturę odeszła także Brygida Bogdanowicz-Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli. Na stanowisku tym pracowała od początku powołania zespołu, czyli 2012 r., a wcześniej przez trzy lata jako inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy Lubicz.

Brygida Bogdanowicz-Kopeć z zawodu jest polonistką. Karierę zawodową rozpoczynała w 1984 r. w szkole w Lubiczu Dolnym. Potem była zatrudniona w toruńskich szkołach i  Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy  Delegatura w Toruniu, by wrócić do gminy Lubicz w roku 2001 i objąć stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grębocinie, przekształconej w 2002 w Zespół Szkól nr 2.

Wczoraj wójt Marek Nicewicz wraz z przewodniczącym rady Zbigniewem Barcikowskim oraz dyrektorki szkół z gminy podziękowali Brygidzie Bogdanowicz-Kopeć za współpracę, wsparcie i życzliwość.

Z końcem sierpnia ZEASiP-em pokieruje Małgorzata Łęc- Sienkiewicz, mieszkanka gminy Lubicz, z wykształcenia nauczyciel informatyki i nauczania zintegrowanego. Nowa dyrektor posiada 31-letnie doświadczenie w pracy oświatowej, w jednostkach podległych samorządowi terytorialnemu. Była także dyrektorem w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu, a przez ostatnie dwa lata inspektorem w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Toruniu.

27.08.19

drukuj (Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie)

  • Na emeryturę odeszła Brygida Bogdanowicz-Kopeć, dyrektor...
  • Z końcem sierpnia ZEASiP pokieruje Małgorzata Łęc-...
  • Nominowane panie dyrektor: Wioletta Pawłowska (w środku)...

« wstecz

Banery

Stopka