Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodziców

Grębociński Oddział Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży od 21 października działa już w nowym miejscu i lepszych warunkach. Jeśli macie potrzebę konsultacji ze specjalistami z poradni, znajdziecie ich teraz w miejscowej szkole podstawowej.

Poradnia zajmuje się pomocą psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży oraz wsparciem dla rodziców i nauczycieli. Główne jej zadania to diagnoza trudności szkolnych, terapia psychologiczna, neurologopedyczna oraz biofeedback dla dzieci, porady i konsultacje dla rodziców, a także działalność szkoleniowa dla nauczycieli. Specjaliści z poradni pomagają też w mediacjach w szkołach.

Oddział w Grębocinie został właśnie przeniesiony ze świetlicy środowiskowej do szkoły, gdzie posiada niezależne wejście.

- W Grębocinie działamy od 1 września 2016 r. i jesteśmy jedną z nielicznych poradni w Polsce, która ma swoje oddziały na terenach wiejskich – mówi Małgorzata Domalska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. – Ideą takiego postępowania jest bycie jak najbliżej środowiska, po to, aby stworzyć dzieciom i rodzicom szybki i łatwy dostęp do specjalistów. Od samego początku ankietujemy się i wiemy, że jesteśmy tu dobrze postrzegani. Teraz, dzięki współpracy z gminą i przy ogromnym zaangażowaniu wójta Marka Nicewicza poradnia zyskała o wiele lepsze warunki pracy niż dotychczas.

Poradnia pracuje w następujących godzinach:

w poniedziałki, środy i czwartki od 7.30 do 15.30,

we wtorki od 7.30 do 17.00,

a w piątki od 7.30 do 15.00.

Można się do niej dodzwonić, wybierając nr 603 187 637.

Świetlica wiejska w Grębocinie, po zwolnieniu pomieszczeń przez poradnię, zostaje w całości przeznaczona na potrzeby mieszkańców. Sołtys Beata Żurawska planuje w niej drobny remont. – Na początek, jeszcze w tym roku, chcemy wymienić okna – mówi. – Po konsultacjach ustalimy także grafik zajęć i spotkań.

21.10.19

drukuj (Wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodziców)

« wstecz

Banery

Stopka