Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Urząd uruchomił własny geoportal gminny

Mieszkańcy będą mogli sprawdzić tutaj od ręki ewidencję gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, zasięg planów i inne szczegółowe dane przestrzenne. Geoportal gminy Lubicz znajdziecie pod adresem https://lubicz.e-mapa.net.

Geoportal gminny to portal internetowy gromadzący i udostępniający przeglądającym informacje dotyczące obszaru gminy. Platforma umożliwia korzystanie z usług wyszukiwania, przeglądania, pobierania i przekształcania danych o terenie, tak zwanych danych przestrzennych. Za pomocą geoportalu mieszkańcy mają dostęp do danych ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, zasięgu planów zagospodarowania i informacji o ich przeznaczeniu. W tym o planach konkretnych nieruchomości, ich numeracji porządkowej, zdjęć lotniczych dopasowanych do terenu, czyli tak zwanej ortofotomapy, a także wielu innych.

Geoportal gminny różni się od krajowego czy powiatowego przede wszystkim tym, że o treściach publikowanych informacji decyduje sama gmina. Jeżeli będzie taka potrzeba, urząd ma możliwość publikacji takich danych, jak położenie szkół, świetlic, innych obiektów użyteczności publicznej, zabytków wpisanych do ewidencji gminnej albo przebiegających przez gminę szlaków turystycznych.

Ta platforma jest więc sprofilowana konkretnie pod potrzeby naszej gminy.  

Uwagi z nią związane można zgłaszać za pośrednictwem umieszczonej tam ikonki "Zgłoś problem".

Przekierowanie do geoportalu na stałe znajdzie się na stronie głównej nowej witryny internetowej gminy Lubicz, której uruchomienie planowane jest jeszcze w listopadzie.

19.11.19

drukuj (Urząd uruchomił własny geoportal gminny)

« wstecz

Banery

Stopka