Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Lubicki Sztab WOŚP #5490 działa pełną parą

Po raz pierwszy w historii naszej gminy w akcji dowodzonej przez Jurka Owsiaka zagramy jako Lubicki Sztab WOŚP! Wydarzenia odbędą się w trzech szkołach, a zarówno młodzi, jak i starsi miłośnicy joggingu spotkają się na biegu dla WOŚP-u.

Z inicjatywy radnej Teresy Klawińskiej i środowisk dotychczas zaangażowanych w organizowanie różnych wydarzeń w ramach 28. Finału WOŚP na terenie naszej gminy, najbliższy finał będzie historyczny, bowiem przygotuje go ogólnogminny sztab. Do tej pory pieniądze z gminy Lubicz były doliczane do sumy zebranej przez Toruń. W niedzielę 12 stycznia zagramy razem w różnych miejscowościach gminy jako Lubicki Sztab WOŚP #5490.

- Sztab jest już oficjalnie zarejestrowany, mamy prężną ekipę, w którą są także zaangażowani przedstawiciele ponad połowy sołectw, harcerze i inne środowiska, zbieramy zgłoszenia od wolontariuszy i przygotowujemy wośpowe wydarzenia – mówi Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu WOŚP.

Bardzo ciekawie, z występami i aukcjami, zapowiada się niedziela w szkołach w Lubiczu Górnym, w Lubiczu Dolnym i Grębocinie, ale gmina Lubicz dla Orkiestry będzie już grała od soboty, inaugurując wośpowy weekend sobotnim biegiem dla WOŚP „Z Biegiem Drwęcy”. Proponujemy dwa biegi z siedzibą i metą w Lubiczu Dolnym. 1-kilometrowy przeznaczony dla dzieci oraz 5-kilometrowy dla młodzieży i dorosłych. Wpisowe - 10 zł dla młodszych i 20 zł dla starszych – w całości zostanie przekazane na konto WOŚP-u.  Dzięki sponsorom każdy z uczestników dostanie także pamiątkowy zestaw startowy, a w nim, m.in. nr startowy, koszulkę i inne gadżety. Przewidujemy również poczęstunek dla naszych biegaczy.

Na www.lubicz.pl utworzyliśmy zakładkę WOŚP, gdzie będzie można znaleźć więcej informacji na temat WOŚP-u na naszym terenie.

Chętnych do włączenia się w prace organizacyjne, sponsorów i darczyńców zapraszamy do kontaktu z szefem sztabu Katarzyną Gałką, tel. 603 787 121, e-mail: sztab.wosp.lubicz@gmail.com.

Zapraszamy też na profil fejsbukowy lubickiego sztabu :-)

26.11.19

drukuj (Lubicki Sztab WOŚP #5490 działa pełną parą)

« wstecz

Banery

Stopka