Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Minister rolnictwa spotkał się z krwiodawcami oraz władzami i radą gminy

Wczoraj na świątecznym spotkaniu podsumowującym mijający rok spotkali się honorowi dawcy krwi zrzeszeni w gminnym kole. Wśród wielu gości był także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz władze gminy Lubicz.

Cztery lata temu w gminie Lubicz z inicjatywy radnej Teresy Klawińskiej powstało gminne koło dawców krwi. W tej chwili jest w nim ok. 40 osób, którzy regularnie wspierają potrzebujących. Dzięki dużej aktywnej grupie honorowych dawców do naszej gminy kilka razy w roku przyjeżdża krwiobus.

Świąteczne podsumowanie roku było okazją do podziękowań. Otrzymali je krwiodawcy, a także osoby wspierające krwiodawstwo: Teresa Klawińska, wicewójt Wojciech Rakowiecki, Mariola Falkowska, Ewa Żuczek, Maja Gumowska, Edmund Guzowski, Dariusz Bożejewicz, Łukasz Bożejewicz i Dorota Balejko.

Warto wspomnieć, że na gminie Lubicz honorowi dawcy, dzięki Róży Depczyńskiej, prężnie działają także w szkole w ZS CKU w Gronowie.

W spotkaniu, poza krwiodawcami, wzięło udział wielu gości, m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a także wójt Marek Nicewicz i prezes oddziału regionalnego PCK Zbigniew Kawczyński.

5 grudnia na zaproszenie przewodniczącego rady gminy Zbigniewa Barcikowskiego minister rolnictwa spotkał się także z radnymi i wójtami naszej gminy. Rozmawiano m.in. o najważniejszych sprawach związanych z gminą, m.in. problemach, które występują na naszym terenie na drogach krajowych. Pan minister obiecał też, że przyjrzy się problemom proceduralnym w instytucjach państwowych, z którymi boryka się Lubicz, przygotowując ważne dla mieszkańców inwestycje.

6.12.19

drukuj (Minister rolnictwa spotkał się z krwiodawcami oraz władzami i radą gminy)

  • Spotkanie podsumowujące roczną działalność koła PCK
  • Spotkanie rady gminy Lubicz z ministrem Ardanowskim
  • Spotkanie rady gminy Lubicz z ministrem Ardanowskim

« wstecz

Banery

Stopka