Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Losowe zdjęcie

Treść strony


Wakacyjne zajęcia dla dzieci z naszej gminy

Warsztaty będą się odbywały w kilku miejscowościach, m.in. w Krobi, Lubiczu Górnym i Dolnym, Grabowcu, Gronowie i Złotorii.


Świadectwa rozdane. Radosnych wakacji!

- Życzę wam słonecznego lata – mówił wójt Marek Olszewski do uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym. Ponad 2 tys. uczniów z gminy Lubicz zakończyło rok szkolny.


Uczniowie, jesteśmy z Was dumni

Władze Lubicza doceniają uczniów z gminy zaangażowanych w naukę i działalność społeczną. Od lat na koniec roku szkolnego na Gali Oświatowej poza dyplomami w dowód uznania otrzymują czeki.


Prace drogowe w Lubiczu Dolnym

Zarząd Dróg Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu informuje, że rozpoczęła się przebudowa dróg gminnych: ul. Konwaliowej i ul. Liliowej w Lubiczu Dolnym.


Kolorowe lato w gminie Lubicz

W naszej gminie w letnie wakacje zostanie zrealizowanych kilka interesujących projektów, dzięki którym dzieciom nie zabraknie wrażeń.


Zmiany w zakresie usuwania drzew

17 czerwca weszły w życie zmiany w ustawie o ochronie przyrody (Dz. U. 2017.1074).


Informacje ważne dla rolników

Na prośbę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział w Toruniu zamieszczamy informację o zwalczaniu mszycy.


MPO będzie myło pojemniki na śmieci

W czerwcu i lipcu MPO Sp. z o.o. odbierające śmieci z naszego terenu wykona usługę mycia pojemników na odpady. Kiedy i gdzie?


Czy twoje dziecko potrzebuje pomocy?

Gdzie jej szukać, jeśli nasze dziecko rozwija się nieprawidłowo? I jakie zachowania odbiegają od standardowych? Tego można było dowiedzieć się na konferencji „Pomóż dziecku rozwinąć skrzydła”.


Szkody łowieckie. Gdzie i komu je zgłosić?

Informacja dla rolników dotycząca miejsca i trybu dokonywania zgłoszeń i zasad szacowania szkód wyrządzonych przez: dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny.


Erasmus+. Nasze szkoły realizują kolejny projekt

Szkoły podstawowe w Młyńcu Pierwszym, Lubiczu Dolnym oraz Złotorii realizują projekt mobilności edukacyjnej. Jego tematem jest programowanie rozumiane jako systemowe rozwiązywanie problemów. Badania pokazują, że uczenie kodowania rozwija różne umiejętności, jak np. logiczne rozumowanie i kreatywność. 


Nie masz pracy? To może być twoja szansa

50 tys. zł - tyle, drugi rok z rzędu, gmina Lubicz w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Toruńskiego pozyskała na realizację kolejnej edycji skierowanego dla bezrobotnych projektu Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”.


Potrzebujesz wsparcia? Tu je znajdziesz

Centrum Wsparcia Rodziny dla powiatu toruńskiego w ramach projektu "Rodzina w centrum" zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego, psychologicznego i pedagogicznego. Szczegóły w ulotce.


Gminy czekają na opracowanie krajowej polityki wiejskiej

Jakie są infrastrukturalne uwarunkowania jakości życia na wsi? Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem wójta Łubianki Jerzego Zająkały, wygłoszonym na posiedzeniu plenarnym Narodowej Rady Rozwoju.


Dziś zamiast radnych obradowały dzieci

- Przed chwilą sami zdecydowaliście o wydaniu publicznych pieniędzy – mówiła przewodnicząca rady Hanna Anzel do uczniów, którzy z okazji Dnia Dziecka wcielili się w rolę radnych.


Oni wiedzą, jak uratować życie

29 maja w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie odbyły się II Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Patronat nad nimi objęli: wójt gminy Lubicz - Marek Olszewski, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz - Hanna Anzel oraz prezes Zarządu Rejonowego PCK w Toruniu - Mariola Chachłowska.


Szambo należy zgłosić do ewidencji

Przypominamy o obowiązku wypełnienia i dostarczenia do Urzędu Gminy Lubicz pok. nr 1 (parter) druku „Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków”.


Gmina Lubicz stawia na przedsiębiorczość

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz otworzyć firmę lub rozwinąć działalność? W gminie Lubicz to się opłaca! Rada gminy uchwaliła zwolnienia od podatku od nieruchomości.


Konserwator zabytków musi wyrazić zgodę

Na usunięcie drzew i krzewów wpisanych do rejestru zabytków trzeba uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Więcej w piśmie na ten temat.


Kącik adopcyjny dla zwierząt

Na naszej stronie utworzyliśmy kącik adopcyjny. Zainteresowanych zapraszamy tu: https://www.lubicz.pl/6929,poszukuja-nowego-domu.html


Prawnik mieszkańcom doradza za darmo

W Urzędzie Gminy Lubicz są udzielane bezpłatne porady prawne. Kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać?


Skorzystaj z pomocy terapeuty uzależnień

W naszej gminie działa Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych.


SMS od gminy? Wystarczy wyrazić zgodę

Najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Lubicz możesz dostawać na swój telefon. Co należy zrobić? To bardzo proste.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.