Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

SOŁTYS:

Kazimierz Smoliński
tel. 
797 999 882

RADA SOŁECKA:

Roman Poskart - Członek

Kazimierz Poskart - Członek

Krzysztof Sokołowski - Członek

drukuj ()


OBWIESZCZENIE

Młyniec Drugi, dnia 04 lutego 2015 r.

OBWIESZCZENIE

WÓJTA GMINY LUBICZ

Dnia 20 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 18:00 w remizie OSP w miejscowości Młyniec Pierwszy odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Młyniec Drugi, podczas którego nastąpi wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Dla prawomocności obrad zebrania wiejskiego  w pierwszym terminie, niezbędna jest obecność co najmniej 1/5 uprawnionych mieszkańców sołectwa.

W przypadku niższej frekwencji, dla prawomocności obrad, dokonanych wyborów i podjętych uchwał, zebranie odbędzie się w drugim terminie tj. o godzinie 18:30.

 

                                                    Wójt Gminy Lubicz

                                                     - Marek Olszewski -

OGROMNY SUKCES KAZIMIERZA SMOLIŃSKIEGO - SOŁTYSA MŁYŃCA DRUGIEGO

Sołtys Młyńca Drugiego Kazimierz Smoliński zdobył dwa tytuły - „Sołtys Roku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2013” oraz „Najdłużej Urzędujący Sołtys Województwa Kujawsko-Pomorskiego” w prestiżowym konkursie „Nasz sołtys 2013”.


ŚWIĘTO PSTRĄGA W JÓZEFOWIE

31 sierpnia br. nad jeziorem w Józefowie odbył się festyn sportowo – rekreacyjny ,,Święto Pstrąga". Patronat nad imprezą objęła gmina Lubicz. Swoją obecnością festyn zaszczycili wójt gminy Marek Olszewski, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz Hanna Anzel oraz ks. dr Bogumił Leszcz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Wacława. Impreza pełna była atrakcji kulturalnych, sportowych i kulinarnych.


BIESIADA NAD DRWĘCĄ W MŁYŃCU DRUGIM

28 lipca br. w Młyńcu Drugim odbyła się ,,Biesiada Nad Drwęcą" - festyn sportowo - rekreacyjny zorganizowany przez Radę Sołecką Młyńca Drugiego pod patronatem gminy Lubicz. Spotkanie uświetnił koncert Ryszarda Rynkowskiego, który ku uciesze publiczności wykonał kilka swoich sztandarowych utworów.


DZIEŃ DZIECKA NAD JEZIOREM W JÓZEFOWIE - 2 CZERWCA 2013


GMINNY FESTYN EKOLOGICZNY W GRĘBOCINIE - 18 MAJA 2013 - SOŁECTWO MŁYNIEC DRUGI ZAJĘŁO 2 MIEJSCE W KONKURSIE SOŁECTW


GMINNY FESTYN EKOLOGICZNY W GRĘBOCINIE - 18 MAJA 2013 - SZKOŁA PODSTAWOWA W MŁYŃCU ZAJĘŁA 1 MIEJSCE W SWOJEJ KATEGORII


ZBIÓRKA ŚMIECI W RAMACH GMINNEGO PROGRAMU EKOLOGICZNEGO "SEGREGUJĘ NIE MARNUJĘ. TO SIĘ OPŁACA" - MAJ 2013


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ZORGANIZOWANY PRZEZ K.S. SATURN, K.S. JEZIORAK I SOŁECTWO MŁYNIEC DRUGI NA ,,ORLIKU" W LUBICZU GÓRNYM W DNIU 17 MAJA 2013


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

Tegoroczna Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata (14 września br.) przebiegała pod hasłem ,,Kocham, lubię, szanuję……… nie śmiecę”. W akcji brały udział wszystkie szkoły na terenie naszej gminy. Piękną i pożyteczną inicjatywą wykazali się uczniowie szkoły podstawowej Zespołu Szkół Nr 2 w Grębocinie, którzy przy współpracy z Urzędem Gminy Lubicz i Sołectwem Młyniec Drugi, uporządkowali tereny dookoła jeziora Smolnego w miejscowości Józefowo.


SOŁECTWO MŁYNIEC DRUGI UCZESTNICZYŁO W DOŻYNKACH GMINNYCH

Mieszkańcy Młyńca Drugiego aktywnie uczestniczyli w Gminnych Dożynkach, które odbyły się 01.09.2012 r. w Lubiczu Górnym.


FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY W JÓZEFOWIE

25.08.2012r nad jeziorem ,,Smolnym” w Józefowie odbył się festyn sportowo- rekreacyjny zorganizowany przez Radę Sołecką Młyńca Drugiego przy współpracy z K.S ,,Jeziorak” Józefowo, K.S ,,Saturn” Młyniec, Radą Sołecką Młyńca Pierwszego oraz Radnym Gminy Zbigniewem Barcikowskim.


ZAWODY WĘDKARSKIE W JÓZEFOWIE

W Józefowie na jeziorze Smolnym 26.08.2012r. Rada Sołecka Młyńca Drugiego wspólnie K.S. Jeziorak Józefowo oraz kołem wędkarskim z Lubicza zorganizowały zawody wędkarskie spławikowe dla dzieci w wieku do 14 lat. Do współzawodnictwa nad piękne jezioro zgłosiło się 28 uczestników.


MSZA DOŻYNKOWA

Mieszkańcy Młyńca Drugiego i Józefowa wspólnie z Radą Sołecką Młyńca Drugiego uczestniczyli w dożynkowej Mszy świętej, która odbyła się 26.08.2012 r. w kościele parafialnym w Lubiczu Górnym.


„BIESIADA NAD DRWĘCĄ” W MŁYŃCU DRUGIM

W ostatnią niedzielę, 29 lipca 2012 r., mieszkańcy Młyńca Drugiego oraz okolicznych miejscowości, mieli okazję bawić się wspólnie na kolejnym już festynie rodzinnym pn. „Biesiada nad Drwęcą”, organizowanym przez Rade Sołecką Młyńca Drugiego we współpracy z radnym Zbigniewem Barcikowskim. Starannie przygotowana impreza, różnorodne atrakcje oraz piękna pogoda, zgromadziły tłumy gości.


ETAP PRAWDY W MŁYŃCU DRUGIM

W miejscowości Młyniec Drugi 24.06. br. odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. Imprezie patronował wójt gminy Marek Olszewski, natomiast gospodarzem imprezy była Rada Sołecka Młyńca Drugiego na czele z sołtysem Kazimierzem Smolińskim.


MAJÓWKA SENIORA W MŁYŃCU DRUGIM - 13 MAJA 2012 ROKU


Biesiada nad jeziorem Smolnym w Józefowie.

03 Września 2011r. Rada Sołecka Młyniec Drugi wspólnie z KS "Jeziorak” Józefowo zorganizowali na plaży nad jeziorem Smolnym w Józefowie integracyjną biesiadę. Spotkanie odbywało się pod patronatem Wójta Gminy Lubicz, który był również obecny.


Zawody wędkarskie w Józefowie.

KS "Jeziorak" Józefowo wspólnie z Radą Sołecką Młyniec Drugi zorganizowali 03.09.2011r. profesjonalne zawody wędkarskie spławikowe, które odbyły się nad jeziorem Smolnym w Józefowie. Do współzawodnictwa przystąpiło 20 dzieci w wieku 7 – 14 lat. Regulamin został przygotowany i zawody przeprowadziło Koło Wędkarskie z Lubicza.


Siatkówka na plaży

KS "Jeziorak" Józefowo wspólnie z Radą Sołecką Młyniec Drugi zorganizowali 03.09.2011r. na plaży nad jeziorem Smolnym w Józefowie turniej piłki siatkowej plażowej. Walczono o puchary Wójta Gminy Lubicz. Do turnieju zgłosiło się ostatecznie 7 zespołów. Wśród chłopców zwyciężył zespół z Młyńca Pierwszego przed Józefowem, Lubiczem Dolnym i zespołem z Nowej Wsi. Najlepszy zespół dziewcząt stworzyły wspólnie zawodniczki z Młyńca Pierwszego i Młyńca Drugiego.


Turniej piłki nożnej w Młyńcu Pierwszym

W dniu 31.08.2011r. odbył się w Młyńcu Pierwszym turniej piłki nożnej. Organizatorem spotkania był Klub Sportowy "Saturn" Młyniec. Zawody odbywały się pod patronatem Wójta Gminy Lubicz, który ufundował puchary dla zwycięzców.


"Biesiada Nad Drwęcą"

Rada Sołecka Młyńca Drugiego wspólnie z Klubem Sportowym "Saturn Młyniec" zorganizowała dnia 31.07.2011r. festyn sportowo-rodzinny w Młyńcu Drugim. Dzień ten był wyjątkowo uroczysty dla mieszkańców Młyńca Drugiego i okolic. Najpierw odbyły się tradycyjne uroczystości odpustowe w zabytkowym kościele p.w. św. Ignacego Loyoli w Młyńcu Drugim. Po Mszy świętej parafialna orkiestra dęta w rytmie marsza przyprowadziła wszystkich zebranych na teren przeznaczony do wspólnej zabawy.

Banery

Stopka